חפשו אותנו גם ב

במשחק הפוליטי של הקואליציה, רק לה מותר לעשות "פוליטיקה קטנה"

נריה
חוקי הפורמט במשחק הפוליטי של הקואליציה מאפשרים פגיעה במשפחות השכולות, אבל משום מה חיילי צה"ל הם פרה קדושה

הסערה הפוליטית הנוכחית עוסקת בחוק "ממדים ללימודים". החוק שאמור להסדיר מימון מלגות לימודים מצד המדינה בגובה 66% לחיילים קרביים משוחררים, הצליח להטריל וליצור בלגן באופוזיציה ועל זה אין ספק שמגיע לקואליציה את כל הכבוד. חיילים משוחררים מגיעים לאולפני הטלוויזיה ולוקחים צד לפה ולפה במאבק.

חשוב לציין: את חיילי צה"ל כולם מעריכים ומוקירים במערכת הפוליטית (למעט המפלגות הערביות) – על זה אין עוררין. אך העלאת החוק דווקא בעת הזאת היא פוליטיקה זולה וקטנה על גבם של אנשים צעירים ששירתו את המדינה ולא מבינים בספינים פוליטיים. למי שלא יודע, אם החוק יפול ולא יעבור, הוא באופן אוטומטי יעבור להקפאה והפעם הבא בו יוכלו לנסות לחוקק אותו יהיה בעוד כחצי שנה. אם החיילים באמת היו מעניינים את חברי הכנסת – בקואליציה לא היו מעלים את החוק מבלי שהצדדים הגיעו להסכמות. הקואליציה והאופוזיציה יודעים להגיע להגיע להסכמות בנושאים שבאמת חשובים להם, כפי שראינו בהעברת חוק האזרחות בסמוך לסגירת מושב החורף של הכנסת.

הפלת חוקים של הצד היריב – חלק מהמשחק הפוליטי

משום מה באופוזיציה נפלו בקלות, יש לומר, למלכודת שטמנו להם בקואליציה. אמנם הקמפיין של הקואליציה שבא לטעון כי באופוזיציה עושים כביכול פוליטיקה קטנה על חשבון חיילי צה"ל עובד בצורה מצוינת, אבל בסופו של דבר, כל אדם שמבין קצת בפוליטיקה יודע שזה המשחק הפוליטי. קואליציה מעלה חוקים, אופוזיציה מנסה לטרפד אותם – אלו חוקי הפורמט. אך למרות חוקי הפורמט הלא כתובים, באופוזיציה, לפנים משורת הדין, מוכנים לתמוך בחוק אם הוא יעבור שינויים מהותיים לטובת החיילים. בקואליציה כרגע מסרבים, אז מי עושה פוליטיקה קטנה על גבי חיילי צה"ל?

ריח בחירות באוויר וכל מפלגה באופוזיציה רוצה משהו אחר | סקירה

צריך לזכור: החוק עלול ליפול דווקא בגלל מפלגה מהקואליציה

נקודה חשובה שבקואליציה מנסים להתעלם ממנה: גם אם עידית סילמן לא הייתה פורשת והקואליציה הייתה עם רוב בכנסת, החוק לא היה יכול לעבור. למה? כי ברע"מ, השותפה הבכירה שדואגת רק לסוגיות אזרחיות, מסרבים לעת עתה לתמוך בחוק שמעניק הטבות לחיילי צה"ל. למה שבאופוזיציה יצילו את עורה של הקואליציה בגלל מפלגה מבית שמסרבת לתמוך בחוק? הייתכן שהממשלה שלנו בנויה על מפלגה שהיא נגד חיילי צה"ל? בקואליציה מדברים על בגרות. אומרים שבאופוזיציה צריכים להתנהג בבגרות ולא לעשות פוליטיקה על גבם של חיילי צה"ל. קצת מגוחך להגיד, אם יורשה לי לומר, שמי שלוחץ על האופוזיציה להתנהג בבגרות, הוא בעצמו סירב להקמת ממשלת ימין בגלל חרמות של ילדים בכיתה א'.

בחירות זה הסיוט של הקואליציה, אבל יש שם מי שדווקא חולם על זה | סקירה

פוליטיקה קטנה על גבי המשפחות השכולות

אבל בואו נשים את המשחק הפוליטי והחרמות בצד ונשתמש בטרמינולוגיה של הקואליציה. הפלת חוקים של הצד הפוליטי היריב זה משהו שלא עושים במקרים מסוימים? באופוזיציה עושים "פוליטיקה קטנה" על גבם של חיילי צה"ל? אז בואו נדבר על הפוליטיקה הקטנה על הגב של המשפחות השכולות. לפני כשבועיים, בעיצומו של גל טרור קשה, הפילה הקואליציה את חוק איסור פינוק מחבלים שאמור היה לשים סוף לתנאים הגבוהים להם זכאים מחבלים רוצחים בכלא הישראלי. החוק, למרבה הצער, נפל בתמיכת מפלגות ימינה ותקווה חדשה. חשוב להבין את המשמעות: חוק שיכול היה להוריד במעט את המוטיבציה הגדולה של מחבלים לעשות פיגועים ביהודים, לא עבר בגלל פוליטיקה קטנה של הקואליציה. אז כדאי לשאול את הקואליציה: על המשפחות השכולות אפשר לעשות פוליטיקה קטנה?

 

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש? הצטרפו לניוזלטר:

5 1 דירג
דירוג הכתבה
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש? הצטרפו לניוזלטר:

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום

המכללה לחיים1

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?הצטרפו לניוזלטר:

טוב אקטואליה יהודית
דילוג לתוכן