חפשו אותנו גם ב

זועבי לקחה את התרנגולות מטילי הזהב של הקואליציה, ושחטה אותן | פרשנות

נריה
ברע"מ וימינה חשבו שהכל תלוי בהם, עד שהגיעה זועבי וטרפה את הקלפים

עכשיו אחרי פרישתה המפתיעה של זועבי מהקואיליציה, בהנחה והיא לא תחזור בה, כדאי לשים לב למפסידות הגדולות. כמה וכמה מפלגות קיבלו היום את ההודעה על הפרישה המפתיעה מכלי התקשורת, ולא ידעו את נפשן. הראשונה שבהן היא כמובן מרצ עצמה, שאחרי עשרות שנים במדבר האופוזיציוני נראה כי היא שוב מאבדת את עצמה לדעת. שר הבריאות הורוביץ שלקח חלק בפרישתה של סילמן וכעת הח"כית הפורשת היא ממפלגתו, עלול להיזכר בשל כך כיו"ר מפלגה כושל של ממש. אבל מה ההשפעה של פרישת זועבי על שאר מפלגות הקואליציה? בואו נבדוק.

ימינה – אכלו את הדגים המסריחים וגורשו מהעיר

אם תרצו אי פעם להסביר למישהו את הביטוי "גם אכלו את הדגים המסריחים וגם גורשו מהעיר" – תוכלו לתת כדוגמא את מפלגת ימינה. בימינה ספגו ביקורות קשות בשנה האחרונה בעקבות הצטרפותם לממשלה עם הערבים והשמאל הקיצוני. בעקבות פרישתה של סילמן, חברי הרשימה החליטו לקחת את ההזדמנות בשתי ידיים ולנסות להשיג הישגים ימניים אותם יוכלו להציג לציבור בוחריהם. הם ידעו שבכל שלב יש להם הזדמנות לפרוש ולהפוך למושיעים של הימין, והוציאו כל מה שניתן מהפוזיציה הזאת. אבל חלומות לחוד ומציאות לחוד. פרישתה המפתיעה של זועבי תשאיר את חברי ימינה עירומים מבחינה פוליטית. אין להם מצביעים, אין להם קהל שמעריך אותם, וההרפתקה אליה הם יצאו בניסיון "להציל את המדינה" נכשלה כישלון חרוץ. בנט מסר את עצמו לשחיטה תמורת תפקיד ראש הממשלה, אבל מה יגיד ניר אורבך שתמורת הקיתונות של בוז מהציבור הביתי שלו וההפגנות הבלתי פוסקות תחת אדני ביתו קיבל את התפקיד המרשים של יו"ר ועדת הכנסת?

ריח בחירות באוויר וכל מפלגה באופוזיציה רוצה משהו אחר | סקירה

יאיר לפיד – החלום מתרחק בצעדי ענק

אחרי השבוע המוצלח מבחינת הקואליציה, ללפיד היה תחושה כי למרות הקושי, הקואליציה יכולה לשרוד במצב הזה לאורך זמן. פרישתה של זועבי הוא תסריט הבהלות של יאיר לפיד, שעד לפני מספר שעות היה כל כך מופרך, שלפיד אפילו לא חלם עליו. גם פרישה נוספת מהקואליציה שכנראה תשים סוף לממשלת בנט-לפיד, וגם פורש מהגוש שלו: מה שאומר שבנט יישאר ראש ממשלה בתקופת ממשלת המעבר. כשיאיר לפיד נכנס לפוליטיקה הוא עשה כמעט כל טעות אפשרית שגרמה לו להתרחק בצעדי ענק מהאפשרות להיות ראש ממשלה, אך בהקמת הממשלה הנוכחית לפיד התנהל בחכמה. הוא הוריד את הראש, נתן שידרכו עליו, הכל למען מטרה אחת: להיות ראש ממשלה. אילולא סילמן וזועבי התוכנית של לפיד הייתה עובדת מצוין, אך לצערו הרב נראה כי הוא יצטרך למצוא דרך אחרת להגיע לבלפור. ספק רב אם בזמן הקרוב.

בחירות זה הסיוט של הקואליציה, אבל יש שם מי שדווקא חולם על זה | סקירה

 

רע"מ – לא האמינו שערבי אחר יפרק את הממשלה

גם ברע"מ לא יכלו לחשוב על תסריט כל כך גרוע מבחינתם. הפלת הממשלה על ידי גורמי ימין הייתה מכה בשבילם. אבל הייתה מאפשרת למפלגה לבוא לציבור בוחריה ולטעון שבימין לא אהבו את הפעילות הגדולה שלהם למען אל-אקצא והציבור הערבי, ולכן הם פירקו את הממשלה. אך הפלת הממשלה על ימי גורם מהשמאל, וכל שכן ח"כ מהמגזר הערבי, זה דבר שהם לא חשבו עליו כלל. במכתב ההתפטרות שלה, סיפקה זועבי כתב אישום קשה בו היא האשימה את הממשלה בפגיעה בציבור הערבי. רע"מ היא שותפה בכירה בממשלה, והיא יודעת שיהיה לה קשה מאוד לדברר את התנהלות הממשלה לציבור הערבי אחרי הדברים הקשים שאמרה זועבי. רע"ם כידוע היא מפלגה מוסלמית דתית אדוקה. נראה כי במצב הנוכחי יזדקקו שם להרבה תפילות כדי שבבחירות הקרובות הם יזכו לצפות בקו אחוז החסימה מלמעלה.

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש? הצטרפו לניוזלטר:

5 2 דירוגים
דירוג הכתבה
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

חזרה בתשובה משמאל לימין

אילן בן סעדון עשה מהפך ועבר ממפלגת העבודה למפלגת הליכוד. הוא מספר על השינוי הפוליטי ועל פעילויותיו החברתיות

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש? הצטרפו לניוזלטר:

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?הצטרפו לניוזלטר:

טוב אקטואליה יהודית
דילוג לתוכן