חפשו אותנו גם ב

"שופר קורא בהר הבית בעיר העתיקה" – בית המשפט מאשר תפילה במקום המקדש

יעל קאפח ורשאואר
יו"ר "בידנו - למען הר הבית" תום ניסני: "השופט רק עשה את התפקיד שלו"; ראיון על המצב בהר הבית

 

בתחילת השבוע ובאופן חריג למדי, בית משפט השלום בירושלים החליט כי יהודים יכולים להשתחוות ולקרוא "שמע ישראל" בהר הבית. תום ניסני יו"ר תנועת "בידינו – למען הר הבית" מתייחס להחלטה ואומר: "מה שמעניין בכל הדבר הזה זה שהשופט הוא לא פורץ דרך. הוא בסך הכל לשם שינוי החליט לפתוח את ספר החוקים ולבדוק אם מה שקרה עם אותם נערים, הפר את הסדר הציבורי. הוא ראה את הסרטונים, הוא ראה את האישומים של המשטרה והוא אמר שלא הופר הסדר הציבורי. הוא פתח את האשמה השנייה שלהם. הם טענו כל מיני האשמות כלפי הנערים. והוא אמר, גם פה אני לא רואה שום בעיה. יהודי משתחווה, מתפלל. אין איסור בחוק. על מה אתם מאשימים אותם? וככה הוא כתב. הוא עשה עבודה של שופט פשוט, לא  תחכם ולא חיפש יותר מדי. אפילו סייג את עצמו מרוב הפחד לעסוק בנושא לצערנו. אבל בסוף הוא הוציא החלטה אמיתית ונכונה. לגבי המשמעויות, עוד אבן בחומה הזאת שמנסים למנוע מאיתנו לחזוק ולעלות להר הבית ולהרגיש בו באמת בבית שלנו. עוד אבן אחת נפלה. עוד סדק קטן. יותר ויותר החלטות כאלה הכל ייפול".

הגיע הזמן להבין שהר הבית הוא לא אתר פרטי לדתיים

אך למרות ההחלטה התקדימית והנדירה ניסני מבהיר שלא צריך להתלהב ממנה. השופט רק עשה את תפקידו: "זה התבסס על החוק. החוק כמו שאמרתי כמה פעמים, אין בחוק שום איסור על יהודי להתפלל או להשתחוות או לעשות כל דבר שהחוק מתיר בהר הבית. פשוט אין חוק כזה ואין איסור כזה. אפילו אין החלטת ממשלה כזאת. לכן כל השופטים אומרים לפסוק ככה. הרבה פעמים מוציאים את ההתפתלויות כדי לרצות את המשטרה ולא להתערב בעבודה שלהם. אבל תפקידו של שופט זה לשפוט לפי חוק. זה מה שהוא עשה, הוא עשה מעשה מאוד טוב וכמובן כל הכבוד לו שהוא לא נכנע ללחצים".

על ההשפעה הישירה של ההחלטה בשטח אומר ניסני: "אתמול היו בסופו של דבר לפחות 2 שעוכבו והוצאו משטח הר הבית והיו חלק שלא. אני שואף למצב בו הדבר הזה ייפתר מכח החזרה לחוק. אני לא מחפש העלמת ,עין אני לא מחפש ששוטר יעשה לי טובה. אני לא צריך טובות, יש חוק. אני מאוד בטוח כשאני עולה ואני באמת אומר לכל העולים. תעלו להר הבית ותעשו כל מה שהחוק מתיר לכם. ואם שוטר עושה משהו לא חוקי כמו לעצור אתכם ולעקב אתכם, הוא בסוף פועל שלא כחוק. בסוף עם הזמן כל הדברים האלה לאט לאט נשחקים. אם בעבר ראינו יהודים שממלמלים בהר הבית נעצרים אפילו לשעות ארוכות, היום לא רואים את זה. וזה נובע ממאבקים ציבוריים משפטיים ומהעולים להר הבית שמיישמים את מה שהחוק מתיר להם".

"מה שחווינו השנה בחודש הרמדאן בהר הבית לא היה אף פעם"

בתגובה להחלטת בית המשפט, הודיעו במשטרה כי הם מערערים על ההחלטה. ניסני מדבר על ההחלטה ואומר: "קודם כל זה אירוע חסר תקדים. תמיד מדברים איתנו בתקשורת המיינסטרים כמה חשוב להיזהר בכבודם של שומרי הסף וחופש השיפוט. היינו בדיון בכנסת לפני שבוע בוועדה לביטחון פנים ושאלו את היועצת המשפטית של משרד המשפטים, מה המענה למיידי-אבנים וכל מיני מחבלים בהר הבית. והיא אמרה 'פה יש שיקול דעת לשופט אנחנו לא מתערבים'. פתאום פסק דין של בית משפט השלום כל המדינה מתערבת. פוליטיקאים, ראש הממשלה מתערב, שר החוץ מתערב. כל אחד מרשה לעצמו להטיח בשופט. קראו לו טיפש, קראו לו בעל שיגעון גדלות. מה זה הדבר הזה? זה חופש שיפוט? שופט הבא שירצה לפסוק ככה הוא ירגיש שהוא עושה את זה מתוך חופש שיפוט? ברור שלא. זה להלך אימים, זה אנטי מדינה דמוקרטית ומאוד מקווה שזה לא יתקבל. לצערי מניסיון העבר ומכל הלחצים האלה שמופעלים, יש להניח שהערעור הזה יתקבל".

.

רוצה להיות שותף לפעילות המבורכת של "בידנו – למען הר הבית"? לחץ כאן

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש? הצטרפו לניוזלטר:

2 1 דירג
דירוג הכתבה
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש? הצטרפו לניוזלטר:

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום

המכללה לחיים1

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?הצטרפו לניוזלטר:

טוב אקטואליה יהודית
דילוג לתוכן