חפשו אותנו גם ב

שרת הפנים תאפשר לפליטים מאוקראינה לעבוד

Artboard 22 copy 12
תוקף הרישיון הינו עד תום החודש הבא ויחודש אוטומטית. לא יינקטו צעדי אכיפה כנגד הפליטים וכנגד מעסיקיהם

הוועדה לענייני עובדים זרים קיימה היום (ב'), דיון מיוחד בנושא אשרות העבודה הזמניות ומעטפת תמיכה וסיוע לאזרחי אוקראינה השוהים בישראל. יו"ר הוועדה, ח״כ אבתיסאם מראענה פתחה את הדיון עם בשורות משרת הפנים, איילת שקד: ״אחרי מאבק ממושך שלי למען הפליטות והפליטים מאוקראינה בוועדה לעובדות ועובדים זרים, שרת הפנים הודיעה כי תאפשר להם לעבוד בישראל כחוק, ובכך להפחית דרמטית את הסיכויים שינוצלו, ייפגעו או יסבלו ממחסור. מדובר בהחלטה שתעניק להם עצמאות ותספק עבורם תשתית המאפשרת קיום בכבוד. זה יהפוך אותנו למדינה טובה יותר, וזה לא יבוא על חשבון אף אזרח ואזרחית ישראלים. עם זאת, קוראת לשרת הפנים לבחון מתן אשרת עבודה לשנה בדומה למדינות אחרות בעולם ״.

השרה ברביבאי במכתב לשרה שקד: "לשנות מדיניות כניסת הפליטים"

סגן שגריר אוקראינה, רומן קוטוויץ הודה למראענה ואמר: "הפליטים הגיעו לכאן בתקווה לזמן מוגבל ועד לתום המלחמה. אני מודה ליו"ר הוועדה על הסיוע בקבלת אשרות עבודה, ולהסתדרות על העזרה במציאת מקומות עבודה. פונה למדינת ישראל בבקשה לסיוע לילדים להיכנס למוסדות החינוך בחודש ספטמבר הקרוב. אנחנו מבינים שיש רשויות מקומיות שלא מעוניינות לקלוט ילדים למוסדות החינוך שלהם".

ראש מטה מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, משה שווגר, הרחיב על החלטת שרת הפנים: "בעלי דרכון אוקראיני ששהו בישראל עם רישיון ביקור ב/2 בתוקף ביום תחילת המלחמה באוקראינה או נכנסו כדין לאחר תחילתה – יוארך רישיון הישיבה שלהם עד ה-30.6.22 ללא צורך בהגעה ללשכות רשות האוכלוסין ולא יינקטו צעדי אכיפה כנגדם וכנגד מעסיקיהם בכל עיסוק".

החרפה ביחסים? שגריר אוקראינה בישראל בעתירה נגד מדיניות כניסת הפליטים של הממשלה

ראש מנהל צו השעה, משרד הרווחה והביטחון החברתי, נפתלי יעבץ טען כי: "ישנם 149,000 פליטי מלחמה שנמצאים בארץ, מתוכן כמחצית מוכרים לנו. עובדים יחד עם ארגון הג'וינט להגיע לכל אותם פליטים. במקרי חירום אנחנו מוצאים מקומות אירוח זמני לכאלה שאין להם היכן לשהות. הבשורה שניתנה כאן היום תקל על כולם להישאר בבתי המארחים. המשרד גם מנגיש טיפול נפשי לפליטות והפליטים".

יו"ר הוועדה, ח"כ מראענה סיכמה את הדיון בדרישה "לכלל המשרדים לעבוד בשיתוף עם שגרירות אוקראינה בישראל על הנגשת השירותים והמידע בנוגע לזכויות המגיעות לאוכלוסיית הפליטים. כמו כן,  לשלוח הבהרות לאזרחים האוקראינים לגבי המעמד שלהם לפי הקבוצות שדובר עליהם בדיון וכן לגבי המשמעויות הנגזרות ממעמד זה (עבודה, ביטוח רפואי וכדומה). נקיים בעוד שבועיים דיון מעקב, מצפה לקבל תשובות מכלל המשרדים".

 

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש? הצטרפו לניוזלטר:

0 0 דירוגים
דירוג הכתבה
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש? הצטרפו לניוזלטר:

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום

המכללה לחיים3

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?הצטרפו לניוזלטר:

טוב אקטואליה יהודית
דילוג לתוכן