חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יו"ר הנהלת מרצ, אורי זכי, על מתווה גיוס החרדים החדש שגיבש עם הרב סתיו

שיתוף פעולה יוצא דופן בין יו"ר הנהלת מרצ, אורי זכי, ויו"ר רבני צהר הרב דוד סתיו

שתפו :

דובר צה"ל

במתווה גיוס החרדים החדש שמציעים הרב דוד סתיו ואורי זכי, מוצע כי גברים יוכלו לבקש פטור משירות בגיל גיוסם, כפי שעושות זאת הבנות, מטעמי דת.

 

 

יו"ר הנהלת מרצ, אורי זכי, בראיון להדר מילר מנסה להסביר את הרציונל שמאחורי המתווה: "לאורך יותר מדי זמן נושא גיוס החרדים פוצע את החברה הישראלית ופוגע בחברה החרדית בפרט. גם הציונות הדתית ממנה מגיע הרב סתיו וגם הציבור החילוני קיבוצי ממנו אני מגיע, שרואים בצבא מקום משמעותי מאוד, הגענו למסקנה שכדאי להציע שינוי בתפיסה בכל נושא גיוס החרדים. היום זה מבוסס על "תורתו אומנותו" שכל גבר חרדי שהוא בחור ישיבה, בגלל שהוא מקדיש את כל כולו ללימוד תורה הוא לא יכול לשרת בצבא. ואז אסור לו לעבוד והוא מקבל קצבאות. זה מעגל מסובך".

זכי: "אנחנו אמרנו שניקח הסדר קיים בחוק וזה הסדר לגבי נשים. כבר היום בחוק השירות יש אופציה לכל אישה להצהיר שהיא מקיימת אורח חיים דתי והיא פטורה מגיוס לצה"ל. באופן אמיתי אדם חרדי לא מתגייס לא בהכרח בגלל שהוא לומד אלא בגלל שקשה לשמור על אורחות חייו כחרדי בצבא".

צפו בראיון המלא

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום