חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הרב החרדי שמוכן לקבל לישיבה שלו רק בוגרי צבא

הרב צבי יוסף בן-פורת, ראש ישיבת "אשרי האיש", בראיון על המקום המיוחד שפתוח כל השנה ומקבל בזרועות פתוחות אנשים מכל קשת החברה

שתפו :

Photo by Chaim Goldberg/Flash90

הרב צבי יוסף בן-פורת הוא ראש ישיבת "אשרי האיש" שבירושלים אשר מיועדת לאנשים מרקע חילוני שלא למדו מעולם תורה, לאו דווקא לחוזרים בתשובה. "מעולם לא שאלתי אף אחד אם הוא חובש כיפה בחוץ או אם הוא שומר שבת – זה לא ענייני. באנו ללמד ולא להחזיר בתשובה או להטיף", אומר הרב.

תלמידי הישיבה מגיעים מכל חלקי האוכלוסיה ואפילו מחו"ל, כשהצעירים ביותר הם בגילאי 26-27, רובם אחרי תואר. הרב בן-פורת מתאר כי "תלמידים חדשים עוד לובשים חולצה צבעונית. אני לא מרשה להם להחליף מיד לשחור-לבן, זאת תחפושת. עם הזמן הם מחליפים מעצמם אבל אין שום הוראה לכך".

הישיבה פתוחה 365 ימים בשנה וניתן להתקבל אליה בכל עת. השיעורים מתקיימים בקבוצות קטנות ועיקר הלימוד הוא התלמוד – שהוא גם החלק הקשה ביותר. "ההתקדמות אישית ואין פז"מ, לכל אחד בונים תכנית לפי מצבו", מסביר הרב ומוסיף כי "לומדים אצלנו בישיבה להיות בני אדם אוהבים ומכבדים – זוהי ליבת היהדות".

צפו בראיון המלא

להרשמה לסמינר TOV בסוכות:

https://bit.ly/RamonTov

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

אולי יעניין אותך...
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום