חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פרופסור אוריאל רייכמן: אנחנו חווים התחלה של ניסיון כמו בגרמניה הנאצית ונגדו צריך להתקומם

לא חלפו 48 שעות מדבריה של שקמה ברסלר על נאצים יהודים שאסור לדבר איתם וכבר בכנס השנתי של המכון למדיניות נגד טרור (ICT), מייסד אוניברסיטת רייכמן מזהה תהליכים

שתפו :

יונתן זינדל, פלאש 90

בכנס של אוניברסיטת רייכמן מלבד נאומו המפתיע של ראש המוסד, דדי ברנע על האיום על איראן, נשא דברים פרופ׳ אוריאל רייכמן, הנשיא המייסד של האוניברסיטה.

בפתח דבריו הוא התייחס לגרמניה הנאצית ואף ערך השוואה מקוממת, כאשר השווה את התקופה ההיא לתקופה שלנו כאן במדינת ישראל: ״אנחנו חווים התחלה של ניסיון כזה ונגדו צריך להתקומם״.

לטענת הכתב הצבאי של גלי צה"ל, דורון קדוש, "ראש המוסד ברנע ישב בקהל בזמן שנאמרו הדברים, עד כמה שהצלחתי לראות – לא מחא כפיים בסיום".

בהמשך הכינוס נשא דברים נוספים, פרופסור רייכמן. ״הלכנו למלחמות, השארנו חברים ובני משפחה בשדות הקרב, שילמנו מיסים, גידלנו ילדים, והיינו גאים בתמורה היחידה לכל אלה – לא רצינו יותר. ‏התמורה הזאת היא תעודת הזהות שלנו כאזרחי המדינה. לא נוותר על המעט שמשקף את סיפור חיינו ונאמנותנו. השימוש במושג מהפכה משפטית מנסה להסתיר את המהות האמיתית. אין כאן החזרת אמונים למערכות השלטון אלא נטרולה של מערכת ערכית, דמוקרטית, שעל בסיסה הוקמה המדינה, והמרתה במערכת אחרת, שראשיתה בפועל של הכוחות המשיחיים, סופה במדינת הלכה״.

בעבר הלא רחוק, טען פרופסור רייכמן  ששום פעילות פוליטית ופוליטיקה לא יכנסו לקמפוס ולחיי הסטודנטים. בפועל בתקופה האחרונה: הופעת מרצים עם חולצות המחאה בהרצאות ובקמפוס, "סימון" של סטודנטים התומכים ברפורמה ואפילו שלוחה של הדגלים השחורים בתוככי האוניברסיטה.

 

Meir
Author: Meir

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
12 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
יוסי
יוסי
5 חודשים לפני

אוי לנו לאקדמיה כזו. בעצם כולן אותו הדבר

רפי
רפי
5 חודשים לפני

רייכמן זה מפלגת שמאל לא אוניברסיטה תפסיקו כבר עים הנאצים. דווקא הצד שסבל השואה לא מכבד את זכרונה משתמש בא לצרכים פוליטיים אין לכם כבוד אפילו לאבות סבים שלכם תפסיקו

בנצי
בנצי
5 חודשים לפני

כבר כולם מבינים שהפרופסורה המלווה בזהות חלולה ואפס ערכי יהדות חושפת טפשות ונלוות ומאדה כל יחס כלפי נושאי ניירות התואר שאין בהם טוהר
אם הוא מדבר כאלה דברי הבל ורשעות צריך לאשפז אותו
כמה ריקים מערך כל המלים של פרופסור מייסד.. ונבזה

מיכאל ב.
מיכאל ב.
5 חודשים לפני

למדנו דבר חשוב שתואר אקדמאי, דרגה צבאית או תפקיד בכיר אינם ערובה לאנושיות, בזה צדקה שקמה ברסלר

רעיה
רעיה
5 חודשים לפני

ההסבר היחידי לתופעת הפרופסורים שמקשקשים זה שהם מקבלים כסף והם לוקחים שוחד כדי לדבר כל כך הרבה שטויות שאין הדעת סובלת.

דורון
דורון
5 חודשים לפני

הרי בכל מה שהם אומרים ועושים, הם מעידים על עצמם בלבד.
הרי זה שהולך על רצפה עקומה ומסתכל על אחרים, חושב שהם הולכים על רצפה עקומה ושהוא על ישרה.
לכן, תשובתינו היא לא להביע זעזוע אלא אמירה להם שאנו מעריכים את הניתוח שביצעו על עצמם ומקוים שיראו את האמת ויצאו מהדמיונות בהם הם שוגים.
כלומר לבוא מעמדת כוח וביטחון באמת ולא להתגונן מפני השקר שבו הם שוגים.

עושה שלום
עושה שלום
5 חודשים לפני

הוא צודק. הם מזהים את התהליכים האלו בהשלכה. בדיוק כמו אז היתה זו מערכת המשפט והאקדמיה שהעלתה את הנאצים לשלטון. בדיוק כמו אז היהודים לא עשו דבר והתקוממו מאוחר מדי. יותר מתמיד ברור שמדינת ישראל קמה כדי להשלים את מה שהמשטר הנאצי לא הצליח, לחסל את העם היהודי. להערכתי בסוף לא תהיה ברירה ויקומו היהודים בארץ ובכוח הזרוע והחרב יחזירו את ישראל להיות מדינה יהודית ודמוקרטית.

Subs
Subs
5 חודשים לפני

כל הפוסל במומו פוסל. כשמזהי התהליכים הם אלה שנגועים בתהליכים שהם מזהים – והם בלבד – קווים לדמותו.

יוסף
יוסף
5 חודשים לפני

שם למדו כל הבכירים במשק אין פלא שכולם פרוגרסיביים שונאי ישראל לכן הפתרון הוא רק מדינת הלכה שמערכת המשפט תהיה כפופה להלכה

נמרוד
נמרוד
5 חודשים לפני

האיש הזה דפוק וחייבים לחקור ולכלוא אותו ושכמותו לשנים רבות, עד מותו.

דבורה ר.
דבורה ר.
5 חודשים לפני

הבעיה שלו שהוא לא יודע מה ההבדל בין גוי ליהודי.

גיל
גיל
5 חודשים לפני

רוני אלשיך רצה את לשדוד את המיליונר יהודה כדורי. לכן הוא שלח עובדת לרצוח אותו ואת אשתו, והתעלל בבנים כדי שיודו ברצח. ועכשיו השב"כ ובית המשפט מסתירים את זה ומשקרים שדאעש רצח. תראו את ההוכחות שדאעש לא רצח:
תמחקו את הרווחים : docdroid .net / arh542g

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

12
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום