הרב ד"ר דורון לדווין: ״זה לא מוסרי לסכן את חיילינו כדי להגן על נאצים״

מהו מוסר המלחמה היהודי ומדוע אם נילחם לפי המוסר הערבי נפסיד? הרב ד"ר דורון לודווין בשיחה מרתקת על מוסר הלחימה שחייב להשתנות ולהפוך למוסר יהודי

Artboard 22 copy 12

יכול גם לעניין אותך

ימים ספורים לאחר שהחלה המלחמה בעזה התחיל כבר לחץ אמריקני ובינלאומי להכניס משאיות אספקה ולתת מחוות הומניטריות לעזה גם בזמן שהם מחזיקים למעלה מ-200 שבויי מלחמה לאחר הטבח וההרס הבלתי נסבלים ביישובי העוטף.

רב הקהילה בעיר חיפה וראש תחום טיס באלביט, הרב ד"ר דורון לודווין מציג למראיין אלעזר שטורם גישה שאומרת שעד שלא נגבש לעצמנו את מוסר המלחמה היהודי לא נוכל לנצח: "למה עד היום לא הלכנו עד הניצחון? העובדה שנגזר עלינו להלחם שוב ושוב זה רק בגלל שדיברנו בשפה של עקרונות המוסר המערבי – זה ברור. אבל אני רוצה לטעון שגם אם נדבר בשפה הערבית ייגזר עלינו להכנס לסבבים נוספים".

"כל כניעה ללחץ בינלאומי היא שכעם לא עשינו תהליך מוסכם לגבי מהו המוסר", מסביר הרב לודווין, "אנחנו יכולים כאילו לנסות להיות אכזריים אבל לא נצליח כי יהיו גורמים בתוכנו שיעצרו את זה במידה מסוימת של צדק. ידענו להצדיק לעצמנו למה אנחנו נלחמים כפי שאנחנו נלחמים, כך לא יהיה לנו כח בחרב. הכח שלנו יבוא רק כשהוא בא על בסיס המוסר".

"גם לדבר בשפה הערבית, בלי מוסר ואלוקים, לא יעבוד בעם ישראל כי אנחנו בעצמינו לא ניתן לעצמנו לנצח ואנחנו מכשילים את עצמינו מראש", דברי הרב לודווין.

מיהו האויב שמולנו, מה גרמה ההתנתקות, מדוע אם נתנהג כמו האויבים שלנו לא ננצח ומהו המוסר היהודי?
צפו בשיחה המרתקת המלאה באולפן ערוץ TOV

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
גיל ט
גיל ט
1 חודש לפני

https://www.docdroid.net/SmwbQZR/9102023-pdf
אלוהים מעניש את המדינה על הגנה על קניבלית.
ואם המדינה לא תטפל בה העונש יעלה.

כתבות נוספות

שופר

"אני מתגעגעת לראות אותך מתפלל, נזכרת פתאום בתקיעת שופר שתקעת בראש השנה בישיבה. מעכלת את הגזרה שהשנה תסתלק מאיתנו"

איבריו של הרב נערן אשחר, אב לשניים בן 33 משדמות מחולה, שנהרג לפני כשבועיים לאחר התהפכות טנק בגבול הצפון. נתרמו והעניקו חיים חדשים לארבעה חולים. ההספד של אישתו צוף מתאר איזה אדם גדול איבדנו

הפגנות

אושרה עסקת החטופים בהצבעה בממשלה

בלילה בין שלישי לרביעי בישיבת ממשלה דרמטית, אושרה ברוב גדול, עסקת חטופים ראשונה במהלכה יועברו במספר פעימות כ-50 חטופים בעיקר ילדים ונשים מעזה לישראל. איזו מפלגה שהייתה נגד העסקה, הצביעה בסופו של דבר בעד ולמה?

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

1
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום