חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אפילו אצל הקיבוצניקים בן גביר מתחיל להיות לגיטימי

ביום חמישי השבוע צפוי בן גביר לקיים כנס בקיבוץ איילת השחר בצפון. יואל מרשק, איש התנועה הקיבוצית דווקא לא מתנגד להגעתו של בן גביר לקיבוץ שמזוהה עם השמאל

שתפו :

לאחר שסחף את תלמידי תיכון בית הספר "בליך" וביקורו במקום עורר סערה ציבורית, ח"כ איתמר בן גביר ממשיך לפרוץ דרך בפניה לקהלי יעד מפתיעים. ביום חמישי הקרוב צפוי ח"כ בן גביר לקיים כנס בקיבוץ איילת השחר שבעמק החולה בהשתתפות מאות קיבוצניקים מקיבוצי הצפון – מה שמעורר כבר כעת סערה בקרב בכירי התנועה הקיבוצית.

אבל דווקא ליואל מרשק, לשעבר ראש אגף המשימות בתנועה הקיבוצית וכיום איש התנועה הקיבוצית. פרויקטור בתחומי בטחון, התישבות, סולידריות ושחרור השבויים והנעדרים מידי החמאס, לא רואה בעיה בהגעת בן גביר לקיבוץ. "יש דברים שאני מאוד חולק על בן גביר, אני בתור אחד שחותר למדינה דמוקרטית, ציונית עם רוב יהודי מוצק לשתי מדינות, אני לא מתנגד לכך שבן גביר יהיה באיילת השחר". מפתיע מרשק. "אני מקווה שלחברי איילת השחר יש להם דעה עצמאית, הם יודעים מה הם רוצים והם יבדקו את דעתם לעומת דעתו של בן גביר. אני חושב שדעתו לא שווה, והם יודעים להתמודד איתה".

https://tovnews.co.il/%d7%94%d7%aa%d7%92%d7%95%d7%91%d7%94-%d7%9c%d7%94%d7%a9%d7%aa%d7%a7%d7%94-%d7%91%d7%9f-%d7%92%d7%91%d7%99%d7%a8-%d7%94%d7%92%d7%99%d7%a2-%d7%9c%d7%aa%d7%99%d7%9b%d7%95%d7%9f-%d7%94%d7%97%d7%99%d7%9c/

לדבריו, הוא לא יקח חלק במחאה כנגד בן גביר. "אני לא שותף לזה, אני שאני עומד על הגשרים כל שבת, נאבק ע הדמוקרטיה. אני לא עומד על הגשר נגד ביבי. לא תראה אותי עם חולצה "לך", אני נאבק על העמדות, על הדעות. וכך אני מצפה מהאנשים; שידעו גם להכיל ולקבל את השונה ואת ההאחר".

בן גביר הוא לכאורה אכן לא הדמות הטבעית שמצפים לפגוש תושבי איילת השחר; מעיון בתוצאות הבחירות לכנסת ה-24 עולה, כי המפלגות המובילות בשיעורי ההצבעה בפער ניכר בקיבוצים היו העבודה, יש עתיד, כחול לבן ומרצ, כאשר בן גביר זכה במקום ל-2 קולות בלבד. אלא שכעת גל הפופולריות הגואה של בן גביר, מאיים לחדור גם למעוזי השמאל השמורים ביותר. סיור הברים שערך בן גביר לאחרונה בדיזינגוף בתל אביב, הוכיח כי לבן גביר פופולאריות גבוהה גם בקרב קהלים שנחשבו פעם לרחוקים ממנו.

בעוצמה יהודית מסבירים, כי הכנס יתקיים על רקע דרישה רחבה שהגיעה אליהם מקרב תושבי הקיבוצים שבצפון, כחלק מסחף המצביעים לעבר חבר הכנסת בן גביר. בכנס ישתתפו מאות מתושבי הקיבוצים שבאיזור שכבר אישרו את השתתפותם.

באשר לניסיונות הבכירים בתק"מ למנוע את קיום הכנס, מסר ח"כ בן גביר: "אני מבין שיש מי שמרגיש ש'הזיזו לו את הגבינה', אבל נגמרו הימים בהם סותמים לימין את הפה. לאהדה הגדולה שאנו מרגישים יש מוחשיות גדולה בשטח, בקרב קהלים גדולים חדשים – כולל גם בקרב הקיבוצים, שסובלים בין היתר מהטרור החקלאי ומרפיסות ממשלת ישראל. רבים מהם מתפכחים מהזיות השמאל ועוברים לעוצמה יהודית, שמהווה הסמן הימני האידאולוגי המובהק בכנסת, ומזכירה את הנחישות היהודית של מייסדי המדינה מקרב התנועה הקיבוצית. אני מזמין את כולם להשתתף בכנס שיתקיים, גם אם זה גורם לגורמים בתנועה הקיבוצית לנוע באי נוחות בכיסאם"

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום