חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"אין מנהל לצבא": אלוף במיל' בריק על התרבות הארגונית הקלוקלת בצה"ל

האלוף במיל' יצחק בריק בפרק 12 בסדרת מחדלי הביטחון: המפקדים בצה"ל לא מטפלים בבעיות השורש כי הם מפחדים שהכישלון שיתגלה ידבק בם

שתפו :

האלוף יצחק בריק מציג תמונה קשה שנוגעת ליסודות הפעילות של צה"ל וקשורה לתרבות הארגונית של הארגון הענק שאחראי לביטחוננו: "בכל חברה אזרחית וצבאית, התרבות הארגונית הם היסודות שעליו בונים את הבית. אם הם רעועים אי אפשר להקים את הבית. וזה אחד המכשולים הגדולים ביותר וזה מה שאמרתי לכל הרמטכ"לים".

לדבריו של בריק גם אייזנקוט וגם כוכבי הסכימו עם רובן מכריע של מסקנות התחקיר אבל לא ביצעו שום שינוי לעומק. לטענתו החשש של מפקדי הצבא הבכירים וגם של הדרג המדיני היה שטיפול בבעיות האלה יגרור הצפה של נושאים מאוד קשים וידבק באלו שמטפלים בזה למרות שזו לא אשמתם. לשיטתו של בריק, הקצינים בצבא רואים את התפקיד הבא שלהם ורוצים לעבור אותו בשלום: "הבעיות הן כל כך עמוקות שצריך ללכת נגד הזרם ואז נדבק בך הכישלון ולא הדרך".

בריק מונה מספר נושאים שבהם באה לידי ביטוי התרבות הארגונית הקלוקלת בצה"ל: "מדובר על דברים בסיסיים: חוסר משמעת, אי מילוי פקודות, אין טיפול בביקורת. בעיית מציאת לקחים ויישום שלהם. תחקירים שמטויחים וזה מזיק. חוסר כוח אדם לביצוע משימות. תרבות של שקר. הקדנציות קצרות. חוסר שגרה, אין מסדרי בוקר, אין ניקוי נשק אפילו".

צפו בראיון המלא

play-rounded-fill

התעדכנו בתוכן היומיומי שלנו רק בערוץ ToV

בריק

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום