השר בן גביר צריך להכין תכנית עבודה לשנתיים, לא ליומיים

יו"ר ארגון "הביטחוניסטים" סבור שלשר איתמר בן גביר יש את הרוח הנכונה, אך עליו לרדת אל קרקע המציאות ולהתנהל באופן מקצועי

Artboard 22 copy 12
תא"ל אמיר אביבי, ויקיפדיה

יכול גם לעניין אותך

תת אלוף אמיר אביבי, יו"ר ארגון "הביטחוניסטים", התראיין לאלעזר שטורם על רקע ההאשמות שמוטחות בשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, לפיהן התנהלותו משקפת חוסר הבנה במערכות הביטחון.

אביבי סבור כי בן גביר העמיס על עצמו ציפיות בלתי ריאליות כשחשב שתוך חודשיים ישנה את מצב הביטחון במדינה. אך המפגש בפועל עם מערכות ביטחוניות, תקציבים וקצב השתנות של מערכות גדולות יוצר דיסוננס.
אביבי מייעץ לבן גביר לבנות תכנית עבודה לשנתיים הבאות, ולשאוף ליצירת שינויים במהלך הקדנציה שלו – "ולא ביומיים לאחר שנבחר".

אביבי אף קיים פגישה לאחרונה עם השר בן גביר, בה הבהיר לו שבפני הגיוס למשמר הלאומי עומדים חסמים אמיתיים ולא רק בעיות מוטיבציה.

עוד טוען אביבי כי דיונים מסודרים וניהול עבודת מטה הם אינם הצד החזק של השר בן גביר. לכן הוא מייעץ לו להוסיף לאנשים סביבו – אשר תרמו להצלחתו הפוליטית – גם אנשי מקצוע שמכירים את התהליכים הנדרשים. הוא מדגיש שבמערכות ביטחוניות אסור לקבל החלטות פזיזות המונעות מרגש, אלא לקחת נשימה עמוקה ולקיים דיון.

עם זאת, מבהיר תא"ל אביבי שהוא תומך לחלוטין ברוח של בן גביר, והוא – בניגוד לאחרים – גם לא מתרגש מחוסר הניסיון שלו, אך כן סבור שעליו להקיף את עצמו באנשים שיחפו על כך.

כיצד מציע אביבי לפתור את בעיית כח האדם במשטרה?

צפו בראיון המלא

 

"רוב הפיגועים לא מתרחשים באיו״ש אלא בערים הגדולות"

 

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

שופר

"אני מתגעגעת לראות אותך מתפלל, נזכרת פתאום בתקיעת שופר שתקעת בראש השנה בישיבה. מעכלת את הגזרה שהשנה תסתלק מאיתנו"

איבריו של הרב נערן אשחר, אב לשניים בן 33 משדמות מחולה, שנהרג לפני כשבועיים לאחר התהפכות טנק בגבול הצפון. נתרמו והעניקו חיים חדשים לארבעה חולים. ההספד של אישתו צוף מתאר איזה אדם גדול איבדנו

איך ש"גלגל" מסתובב לו

בית הכנסת בנצרים נותר עזוב בגירוש מגוש קטיף בשנת 2005. העזתים שרפו אותו עד היסוד ובנו על חורבותיו גלגל ענק. היום חיילי צה״ל דאגו שיסתובב בפעם האחרונה

שמחת תורה

לא למדנו כלום?!

אחד מתרגילי ההסחה של חמאס לאורך השנה, בטרם המתקפה הרצחנית בשמחת תורה, היה פרעות סדר על הגדר. האם גם היום לא למדנו?

הפגנות

אושרה עסקת החטופים בהצבעה בממשלה

בלילה בין שלישי לרביעי בישיבת ממשלה דרמטית, אושרה ברוב גדול, עסקת חטופים ראשונה במהלכה יועברו במספר פעימות כ-50 חטופים בעיקר ילדים ונשים מעזה לישראל. איזו מפלגה שהייתה נגד העסקה, הצביעה בסופו של דבר בעד ולמה?

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום