מה הביא להסלמה הביטחונית בשנה האחרונה?

אלוף במיל' ניצן אלון בראיון ליוסף רוסו על ההסלמה בגזרה הפלסטינית

Artboard 22 copy 12
פלאש90

יכול גם לעניין אותך

ההסלמה הביטחונית נמשכת מעל לשנה אחרי מספר שנים שקטות יחסית. מאז 2005 הייתה ירידה משמעותית בהיקף הפיגועים, ורבות מכך ניתן לזקוף לזכות פעילות צה"ל והשב"כ, וכן לשינויים חיוביים ברשות הפלסטינית.

מה הביא לשינוי המגמה הזו? על פי ניצן אלון, הסיבות לכך, בין היתר הן: החלשות הרשות שנתפסת בעיני הפלסטינים כמושחתת וכמשתפת פעולה עם ישראל, וכן מעורבות של גורמים עוינים אחרים שמעודדים טרור.

מהו הפתרון? לדברי אלון, על ישראל להלחם בנחישות ובאופן ממוקד בטרור, תוך שמירה על מספר עקרונות חשובים. עוד הוא מוסיף, כי כאשר ישנו אינטרס משותף לרשות הפלסטינית ולישראל – ניתן לפעול נגד טרור. הרשות גם חוסכת לישראל את הצורך לדאוג לפרנסה ולהקמת תשתיות עבור 2.5 מליון פלסטינים.

אלון מוסיף כי ישנה השפעה איראנית מסוימת על הזירה הפלסטינית. הוא טוען ששנים רבות ישראל התייחסה לבעיית הגרעין, אך יש לזכור כי לאיראן יש גם חימוש קונבנציונלי שעשוי להוות איום – כמו טילים. כמו כן, מציין אלון, "יש לישראל אינטרס להשקיע בהרגעת הזירה הפלסטינית, כדי להתפנות לטיפול בזו האיראנית, שהיא קיומית יותר עבורנו".

מה יש לו לומר על ההתקרבות לסעודיה?

צפו בראיון המלא

 

עו"ד שפטל: יש סעיף אחד שניתן להתגמש לגביו במתווה הפשרה

 

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

פרשת וישלח: הדילמה של יעקב

יעקב אבינו מתכונן לקראת פגישתו עם עשיו והוא פוחד משני צדדים באישיותו של עשיו. כיצד הוא התגבר על זה לבסוף? מהו המסר עבורנו?

עזה

נפש יהודי הומיה

כוחות צה"ל הגיעו אל חוף הים בעזה, הניפו את דגל ישראל ושרו את ההמנון הלאומי ״התקוה״. באיזור אחר קבעו מזוזה באחד הבתים שכבשו

אהוד ברק

"אתה ראש ממשלה לשעבר, ראבאק"

שני ראיונות העניק השבוע ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק לתקשורת הזרה. שניהם עוררו סערה בארץ ובעולם, אפילו ברשתות החברתיות הערביות

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום