חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בציון יום השואה: אחמד טיבי דיבר על הפלסטינים

בציון יום השואה בכנסת בחר ח"כ טיבי דווקא לדבר על העם הפלסטיני שחיי לדבריו בכיבוש

שתפו :

צילום: יונתן סינדל
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90.

אתמול (רביעי) התקיים במליאת הכנסת דיון לציון יום השואה הבינלאומי. מספר חברי כנסת נשאו דברים, בניהם יו"ר הרשימה המשותפת אחמד טיבי, שניצל את המעמד ועשה הקבלה בין שואת העם היהודי, שבה נרצחו שישה מיליון יהודים, לבין העם הפלסטיני, שלדבריו סובל תחת הכיבוש הישראלי.

"הנאציזם ביקש להקים את הרייך השלישי על טהרת הגזע ולהשמיד את הגזע הנמוך, הרי הוא היהודי, ולאחר מכן שמים נוספים. גם היום כאן ועכשיו יש לעמוד ולזעוק בקול רם נגד כל תופעה של אפליה, של גזענות, של פוליטיקה ושל שנאה. הגזענות והשנאה לאחר, לערבים, לערביות, לפלסטינים ולפלסטיניות, היא נורמה אנטי מוסרית בחברה הישראלית וברוב היהודי, מיינסטרים", אמר טיבי.

"כאן ועכשיו יש לזעוק נגד התקפות יומיומיות, אלימות, הרג פלישות לכפרים ניפוץ ושרפת מכוניות, תקיפות, מכות התנכלות מתמשכת, שריפת עצים, פגיעה בעדרים, בפרנסה או ברכוש התושבים הפלסטינים בשטחים הכבושים בידי המתקראים נוער גבעות במכבסת מילים, ובידי חיילים חמושים. את הביקורת וההתנגדות הלגיטימית המתבקשת וההכרחית למדיניות הישראלית יש לקבל ולא לבטלה במחי יד כאנטישמיות", אמר.

ח"כ שלמה קרעי קרא בתגובה לטיבי לגנות במקביל את הטרור הפלסטיני ושלא נענה בתגובה, תקף את סגן יו"ר הכנסת איתן גינזבורג, שממלא את מקומו של יו"ר הכנסת, מיקי לוי שנמצא בברלין, ואמר לו: "איך אתה נותן לו להסית נגד היהודים, נגד מדינת ישראל, ביום השואה הבינלאומי?". ח"כ גינזבורג מכחול לבן, בחר שלא להגיב.

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:

כתבות נוספות

אולי יעניין אותך...
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום