חיפוש
Close this search box.

דני שטג: להיות שחקן דתי וגבאי בית כנסת בתל אביב

דני שטג משחק בסדרות מצליחות, ובמקביל משמש כגבאי בית הכנסת בשכונת "נווה צדק" בתל אביב. איזה יחס הוא מקבל בימים שסועים אלה?

תגיות

שתפו :

שכונת "נווה צדק" Photo by Miriam Alster/FLASH90

השחקן דני שטג, תושב שכונת "נווה צדק" בתל אביב, משמש כבר שנים בתור גבאי ושליח ציבור בבית הכנסת בשכונה. בבית כנסת אחר בתל אביב – "בר כוכבא" הדביקו על כל החלונות מדבקות "דמוקרטיה" וחסמו את הכניסה למקווה. שטג דווקא אינו חושש שדבר כזה יקרה אצלו, ומעיד כי הוא אף פעם לא משך אש – להיפך.

על המחאה בישראל הוא אומר: "יש היום הגזמה פראית בקיצוניות של צד מסוים – שלא הכרנו עד עכשיו. כבר איבדו את הכבוד לבני אדם באשר הם".

האם קשה להיות היום שחקן דתי בברנז'ה התל-אביבית?

"אני כרגע מצטלם לסדרה שההפקה שלה מתייחסת אליי בכבוד שלא חוויתי בעבר כדתי. יש היום מודעות לצרכים ההלכתיים שלי, אפילו בעניין הכשרות".

עם זאת, הקולות הפוליטיים שנשמעים על הסט הם בעיקר מהשמאל. שטג עצמו מעדיף שלא להכנס לקלחת: "אני מסתכל על המדורה מהצד ומשתדל לא להכנס. אפילו כשהבעתי את דעתי ברשתות החברתיות על עוול שנעשה – ספגתי אש".

צפו בראיון המלא עם דני שטג לחגי לובר

 

 

 

 

 

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום