חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לא יאמן! ״עליך לנתק בין הדת לבין מעשי המדינה״

״הפורום החילוני״ פנה לרמטכ״ל בעקבות הסרטון בו נראה מפקד נושא תפילה עם הלוחמים לפני היציאה למבצע בג'נין

שתפו :

יונתן זינדל, פלאש 90

"הפורום החילוני", תנועה קיצונית ששמה לה למטרה להדיר את היהדות מהמרחב הציבורי, שלח לרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי מכתב תלונה בעקבות התיעוד בו נראה מפקד נושא תפילה עם לוחמים בליל היציאה למבצע בג'נין.

"פנייתנו אליך היא בעניין הדתה חמורה בצה"ל", נכתב בפתח המכתב. "ביום 3.7.23 הופץ סרטון, בידי ארגון המתקרא: "תורת לחימה למען צה"ל" המציג את מפקד המבצע בג'נין, אוסף את כל חייליו לפני המבצע ומתפלל מול פני כולם".

״האחריות לניתוק בין הדת לבין מעשי המדינה רובצת עליך בראש וראשונה כמפקד צה"ל", המשיכו ב"פורום החילוני", וציינו כי בימים אלה, "הדתה ושטיפת מח דתית בצה"ל" רק מרחיקים מלש"בים מרוח ההתנדבות״.

לסיכום, החותמים על מכתב התלונה דורשים מהרמטכ"ל לציין האם הוא מתכוון לנקוט בצעדים כלשהם כלפי תא"ל אבי בלוט, מפקד המרחב, והאם יש בדעתו לנקוט בצעדים כדי להגן על החיילים "מפני כל ניסיון של הדתה".
תגובת ארגון ״תורת לחימה״:

״הזעזוע של פורום השנאה מתפילתם המרגשת של החיילים לפני הכניסה לג'נין מעיד על נתק עמוק מההווי הישראלי וממאות אלפי יהודים בארץ ובכל העולם שהתרגשו מהסרטון.

המכתב ההזוי לפיו יש לרמטכ"ל "אחריות לניתוק דת מהמדינה", מעיד כאלף עדים, על נסיון הכפיה הפרוגרסיבי של ארגון הקיצון שמנהל בימים אלו עתירות שנאה נגד צה"ל באמצעות בג"ץ.

אנו מציעים לכל אוטואנטישמי שלא גילה שום סולידריות כלפי צה"ל במהלך המבצע, להתרחק מצה"ל ולוחמיו, וליו"ר הפורום החילוני רם פרומן שאמר בשידור בשבוע שעבר כי ברצונו לאחד כוחות עם הפלסטינים, ושלא מייצג גם את הציבור החילוני – לדעת את מקומו הזניח בציבוריות הישראלית ובצבא העם היהודי״.

hofit
Author: hofit

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
11 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
Berouכל הכבוד למפקד ולחיילי צה"ל ! ה' ישמור אותם ת
Berouכל הכבוד למפקד ולחיילי צה"ל ! ה' ישמור אותם ת
7 חודשים לפני

כל הכבוד למפקד ולחיילי צה"ל ! ה' ישמור אותם תמיד! בזכות התפילה כולם היו שמורים מעל הטבע!
חזקו ואמצו!

יוסף
יוסף
7 חודשים לפני

כן זו המלחמה לא חזבלה ולא חמס ולא פלשתים ולא עמלק זה המלחמה האמיתית שונאיך ומחריביך ממך יצאו. שיצאו כבר ויתנו לנו מנוחה

פרעה
פרעה
7 חודשים לפני

הייתי תולה בכיכר המדינה, את כל אנשי הפורום החילוני. חבורת שרצים נאלחים, תתי רמה. יהודים הם לא, זה בטוח. אמותיהן היו זונות במצרים ללא ספק, ואבותיהם מצרים שבעלו את אמותיהן. בוודאות

Azarya
Azarya
7 חודשים לפני
הגב ל  פרעה

מתאימים ודומים ל- 12 תלמידיו של ישוע

פרעה
פרעה
7 חודשים לפני

כי לא בכח יגבר איש. רק ה' מגן עלינו, מהאויבים. לא מהערבים, מאנשי הפורום החולני. ירקב שמכם ואחרי מותכם, אין לכם תקומה יותר. שרצים עזי מצח חוליגנים נבערים, אשכנזיפתים עם פיגור שכלי. ה' יקח את נשמותיכם אמן. חולירות.

ללל
ללל
7 חודשים לפני

זה היה מעמד יפה אני החילוני נפעמתי מכך שלוחמינו הקרביים חובשי כפות.יצאו בתפילה לפני הקרב ויפסיקו כל המתיוונים לדבר בגנות המעמד היפה שראינו בטלויזיה

ציא
ציא
7 חודשים לפני

חזק וברוך למפקד ולחיילים הגיע הזמן שחיילים ידעו שהכל זה רק בזכות הקדוש ברוך הוא

חני
חני
7 חודשים לפני

פורום חילוני- חמור קופץ בראש, אתם אפילו לא בדקתם מי עמד מול החיילים הקדושים שלנו זה הרב של חטיבת הצנחנים שבא לברך אותם, לא הדתה ולא נעליים, דיי כבר!!!תתפלאו שגם לחייל החילוני תפילה מחזקת אותו
לרב מותר לברך,זה התפקיד שלו! אז תרגיעו ותניחו לרמטכ"ל שעושה ימים ולילות בבטחון שלנו.
נימאס שקומץ מתנהג כאילמ הוא הרוב, הוא צריך להחליט על הרוב,דייייי!!!!
שה' הטוב והמטיב ישמור את חייליי צבא הגנה לישראל,וכוחות הבטחון שישובו בשלום הבייתה🙏

שלום ל.
שלום ל.
7 חודשים לפני

גויים דוברי עברית. על שפת האנטישמיות. יהודופובים. מושכים בערלתם. זה לא גידופים. זה מה שהם.

אמא
אמא
7 חודשים לפני

כאשר כתבתי תגובה בדף של הפורום החילוני הם מחקו אותי וחסמו את גישתי אליהם . כותבת כאן , מהזיכרון , מה שבערך כתבתי להם : : : אתה ד"ר וכל צאן מרעיתך הסוגדים לך בעיוורון , , דיי דיי דיי מספיק לשנאה שאתם זורעים בכל דבר הנגוע בתורה , זאת התורה ששמרה על העם אלפי שנים , שבזכותה קמה לנו המדינה , ונותנת גם לך מקום להשמיע את קולך ! . . תפילה היא תמיד לברכה . אף אחד לא הכריח את החיילים להשמיע את קולו , בוודאי היו גם כאלה שרק הקשיבו . המיאוס שלכם מהתנ"ך שאתם מנסים בכוח להעביר לקוראותים כבר עבר את הגבול ! . (אני חילונית) .

אידר שלמה
אידר שלמה
7 חודשים לפני

עם ישראל חי
השם יתברך ידאג לפזר את המוץ
ויפזרם לארבע רוחות השמים
כן יאבדו אויבך ישראל
פשוט נמאסתם

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

11
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום