חיפוש
Close this search box.

העוקץ של "מהגרי הדרכונים" – מקבלים דרכון ישראלי וסל קליטה וממשיכים הלאה

לאה אהרוני מארגון "עם אחד" על תופעת "מהגרי הדרכונים" ועל בעייתיות חוק השבות: "לא יכול להיות שחוק מ-1970 ינהל את מדיניות ההגירה של ישראל 2023"  

תגיות

שתפו :

Photo by Nati Shohat/Flash90     

בשנה האחרונה הגיעו לארץ כ-80 אלף עולים מרוסיה ומאוקראינה. כ-30% לקחו את הדרכון הישראלי והמשיכו הלאה למדינה אחרת או שחזרו למולדתם. הסיבה לכך היא שדרכון רוסי אינו מתקבל כל כך בעולם, ואילו זה הישראלי פותח להם דלתות למדינות רבות.

חשוב לציין שכ-50% מהעוזבים עזבו לאחר חודש בלבד – מה שמעיד שזו הייתה כוונתם מלכתחילה.

הממשלה הנוכחית שמה סוף לחגיגה וסגרה את הפרצה בחוק הדרכונים שאפשרה את התופעה הזו. כדי לקבל דרכון ישראלי היום חייבים העולים להשאר 75% מהשנה.

גם לפני פרוץ המלחמה באוקראינה, כבר מ-2017, נפתחה תעשיית הדרכונים שעיקר העוסקים בה היו משרדי עורכי דין רוסיים, ובכל שנה הגיעו כמה אלפים לארץ כדי לקבל דרכון ולעזוב.

לא רק דרכון ישראלי קיבלו ה"עולים" הרוסים, אלא גם סל קליטה שעולה לנו, האזרחים, כסף. בנוסף, פוגעת התופעה במדיניות ההגירה של מדינת ישראל ויוצרת מצג שווא של עליה.

לאה אהרוני מארגון "עם אחד" מדברת על בעייתיות חוק השבות שמאפשר עלייה לאנשים שאין להם שום זיקה לזהות יהודית או למדינת ישראל. "לא יכול להיות שחוק מ-1970 ינהל את מדיניות ההגירה של ישראל 2023".

כיצד ניתן להבחין בין העולים הלגיטימיים לאחרים?

צפו בראיון המלא

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום