חפשו אותנו גם ב

ההילולה במירון השנה הייתה מזוויעה, ויש רק אדם אחד שאחראי לכך

Artboard 22 copy 12
אמש התכנסה ועדת הפנים בכנסת לדון בכשלי הילולת מירון השנה; ח"כ מאיר פרוש בריאיון נוקב לאחר אירועי מירון השנה

 

לאחר אירועי מירון השנה, לח"כ מאיר פרוש יש בטן מלאה כלפי הגורמים האחראיים על ההילולא. בריאיון לאולפן TOV הוא מספר על הכשלים הארגוניים וההתנהלות הלקויה.

הוא יודע בדיוק כלפי מי להפנות אצבע מאשימה: "השר האחראי מתן כהנא הוא זה שחייב לתת דין וחשבון ולתת תשובות לשאלות הקשות שיש. אנשים עלו על אוטובוסים בירושלים, בני ברק, אשדוד או בכל מקום אחר בארץ וכיוון שבמירון נגיד שיש כמה חמומי מוח שהלכו והפריעו למשטרה אז אתה סוגר את מירון? לאנשים בחניון אליפלט, מרחק של רבע שעה נסיעה למירון אתה סוגר אותו ושולח אנשים חזרה הביתה? איפה נשמע דבר כזה?!"

המדינה הלאימה את ההילולה במירון, אבל השאירה נתח נכבד לעסקנים | תחקיר

הוא ממשיך ותוקף: "יכול לבוא שר הדתות ולומר לי יש חוות דעת כתובה ולהגיד התייעצתי עם כל מיני גורמים שאמרו לי שאי אפשר לעשות שום דבר אחרת, אלא רק מה שמהנדסי הבטיחות יגידו. אנחנו יודעים שאותם מהנדסי בטיחות עורכים למדינת ישראל אירועים, כולל ביום העצמאות האחרון, והחוות דעת שלהם כשרה למהדרין ועומדת בכל התקנים והבאנו אליהם את הדברים הללו. אבל בסוף המשטרה קובעת. אנחנו רוצים שהוא יגיד לנו מה קרה, מי עצר ממנו לשנות דברים שהוא גם חשב שהוא צריך לעשות אותם? כי הוא הרי רצה, הוא ביקש ממני שאני אשתדל לזמן את השר לביטחון פנים ואת גורמי המשטרה לבוא ולדון ביחד. בסוף אחרי דיון כזה שוב המשטרה משתלטת על הדבר".

פרוש מסביר על ההתנהלות מאחורי הקלעים וההתנהלות כלפי הגורמים השונים: "הממשלה מחליטה, יש שר אחראי, מתן כהנא שלוקח פרויקטור. כתוב במנדט שוועדת החקירה הממלכתית נותנת לו להכריע בכל מיני חילוקי דעות וכשיש חילוקי דעות בין אנשי מקצוע, לא בין פרוש הפוליטיקאי לאיש המקצוע המשטרתי אז בסוף לוקחים מה שהמשטרה אומרת ועוד פחות מכך. למה להרוס חג יהודי אולי גם חרדי במובן מסוים של מאות אלפי חוגגים בכל שנה ופשוט לעקור את השמחה מליבם?".

לקראת מוצאי לג בעומר – מתווה מירון קרס

בנוגע למבנים הבלתי חוקיים שכל כך ניתן עליהם דגש השנה ושנהרסו בצו בית משפט לפרוש יש אמירה ברורה: "רוצים לטפל ב'הקדש מירון' וכולם גם נתנו להם קרדיט אבל מה האלטרנטיבה שהמדינה עשתה? היא הרחיבה שם שביל אחד? בנתה מבנה אחד עוד כמה שירותים לנשים? שום דבר לא עשו". לדבריו, הבניה הבלתי חוקית הייתה הכרחית. "אני יודע שהם יודעים להרוס ובצדק, אני מבין שהם בנו ללא רישיון. אבל למה הם בנו ללא רישיון כי המדינה במשך כל השנים לא השקיעה כסף בלבנות".

הוא לא מצדיק את התנהלות הקיצוניים שחוללו את הפרעות בהילולא אך מבין לליבם: "הם כיוונו לדעתם של כל אלו שבאו לחגוג. אני לא חושב שצריך לעשות את זה אבל הם הביעו את הזעם והכאב על ההתנהלות כלפי הציבור החרדי. זה לא היה עובר בשום מקום, התנהלות כזו של מדינה מושלת שמתנהגת עם ציבור של מאות אלפים שבשבילם זהו חג לכל דבר. לא הייתה אף קהילה שיכולה להגיד אני מרוצה בחמישים אחוז. כל אחד מבין שאי אפשר שיקרה מה שהיה שנה קודם לכן אבל שאף אחד לא יהיה מרוצה? שאת כולם יחסלו?"

 

 

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש? הצטרפו לניוזלטר:

0 0 דירוגים
דירוג הכתבה
הרשמה
עדכן אותי
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
גרגמל
גרגמל
1 חודש לפני

רבי שמעון הוא בלוף למה הוא לא הגן על האורחים שלו כמו הבדוי

כתבות נוספות

היא לא תהיה יובל דיין

יפוש ברכהן קיבלה קול נדיר איתו יכלה להיות כוכבת בינלאומית אבל בחרה לא לשיר בפני גברים; הסרטון מכיל שירת נשים ומיועד לנשים בלבד

ליברמן לפיד ובנט

פרופ' זליכה: הממשלה הזאת צבועה

העלאת מחירי מעונות היום המפוקחים, העלאת המס על המשקאות הממותקים – ובמקביל העלאת מחירים המים, מע"מ דיפרנציאלי: כניסת הממשלה לכיס שלכם

נוער הליכוד נותן בראש

דור אלבז, סגן יו"ר נוער הליכוד, הוא רק בן 15 וכבר מוביל הפגנות ואת הרוח הצעירה בליכוד; ויש לו גם מסר חשוב לומר

1
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום

המכללה לחיים3
דילוג לתוכן