חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אלה שלושת הפוליטיקאים שהשפיעו יותר מכל על המציאות בישראל

אסף משניות, כתב פוליטי מ"בשבע" על הפוליטיקאים שלפני 30 שנים חוקקו את החוקים שאחראים למחאה של ימינו

תגיות

שתפו :

הפוליטיקאי לשעבר אמנון רובינשטיין // Photo by Miriam Alster,FLASH90

הכתב הפוליטי אסף משניות מ"בשבע" מבהיר שהשינויים הגדולים בחברה הישראלית התרחשו לרוב על ידי חברי כנסת ולאו דווקא על ידי שרים וראשי ממשלה. לדבריו, המחאות בחודשים האחרונים מתרחשות בגלל שלושה אנשים חדורי מטרה שקידמו לפני 30 שנים את יצירת חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו ואת חוק יסוד: חופש העיסוק.

מדובר בח"כ לשעבר אמנון רובינשטיין ממפלגת שינוי וממרצ, בח"כ לשעבר אוריאל לין מהליכוד שכיהן כיו"ר ועדת החוקה, ודן מרידור שהיה שר המשפטים מטעם הליכוד. לדברי משניות, מדובר גם בשלושה מהמשפטנים הגדולים ביותר בכנסת אי פעם.

הוא מפריך את האמירה לפיה חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו עבר בקונצנזוס רחב ובהסכמה מלאה, וחושף כי רוב הח"כים אפילו לא טרחו לבוא להצבעה משום שלא ראו בו חשיבות גדולה.

אך היום המציאות השתנתה, ואנו חיים בעידן של מהפכת מידע. ב-92', שבה פעלו שלושת הפוליטיקאים הנ"ל, האינטרנט היה בתחילת דרכו והדיונים בכנסת לא שודרו לציבור, כך שהתאפשרה העברת חוקים במחשכים. יתרה מזאת, כאשר אוריאל לין נשאל על החוקים הוא שיקר במודע על במת הכנסת.

איזה "באג" בשיטה הישראלית מסייע להעברת חוקים בעייתיים?

צפו בראיון המלא

 

מקום בעולם:

https://bit.ly/MakomBaolam

 

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
2 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
בנצי
בנצי
5 חודשים לפני

מתי עם ישראל יראה את שלושתם במחשכים בכלא ויזכרו לדיראון

חנן
חנן
5 חודשים לפני

לדעתי הבזיון העיקרי הוא של דן מרידור איש הליכוד שעבד במודע על חבריו לסיעה, אוריאל לין הנבלה ואהרון ברק, השקרן, השפל והבואש. בושה ובוז לכל הנוגעים ברמיה ובשפלות. מי יודע עוד כמה שקרים, ורמאויות נעשו במערכת המשפט שהציבור לא מודע להם. היצורים הללו חייבים להיות מוקעים מהציבור. רמאים, גנבים, שקרנים ובוגדים.

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

2
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום