חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

״להעניש בחומרה את מי שחולל את האסון הלאומי״

סגן ראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר, ערן עציון, כתב פוסט בו הוא כבר מסמן מטרות ויעדים להמשך האנרכיה בישראל ואף מכוון להפיכתה של ישראל לדמוקרטיה מתגוננת

תגיות

שתפו :

יונתן זינדל, פלאש 90

"שכר ועונש, נתניהו והרפורמה".

זוהי הכותרת של דברי סגן ראש המל״ל לשעבר, ערן עציון. בפוסט ארוך ברשת החברתית X הוא מסביר את הצעדים ההכרחיים בהמשך המאבק שלו ושל חבריו מהשמאל.
"עכשיו כשברורים נזקי ההפיכה. עכשיו כשברור מי יזם והוביל וממשיך לדחוף אותה באלף דרכים, השיח הציבורי צריך לעסוק בדבר מרכזי אחד – סיכול ההפיכה, סילוק נתניהו מכל משרה ציבורית, הקמת ועדת חקירה שתפקידה זיהוי כלל האחראים וענישה. 

האלמנט הזה של הטלת ‏אחריות אישית וענישה הולמת על המעשים החמורים וחסרי התקדים שבוצעו, האלמנט הזה נעדר כמעט כליל מהשיח. אסור להסתפק רק בסיכול מהלכי נתניהו והקושרים. אסור להסתפק רק בהפלתם והחלפתם בממשלה שתבצר את הדמוקרטיה הליברלית. עקרון השכר והעונש, וכן, גם ערך הצדק, צריך להיות מיושם. נעשים כאן נזקים ‏לדורות. צה"ל והביטחון הלאומי נפגעים קשות. החוזה החברתי נרמס. הכלכלה מקרטעת. היחסים האסטרטגיים עם ארה"ב נפגעים, ועוד ועוד. על כל אלו נתניהו צריך לשלם. זה חיוני לשיקום הדמוקרטיה ושלטון החוק. וזה חיוני למען יראו וייראו. כמו במקרה של טרוריסטים ומגה-עבריינים ונוכלי-על, עלולים לצוץ להם חקיינים בעתיד.

כפי שבארה"ב יש כבר שכפולים ושכלולים של טראמפ (ע"ע ויואק ראמסאווי, דה סנטיס ואחרים), גם כאן אצלנו יהיו כאלה. מולם צריך להעמיד ענישה והרתעה תקדימיים, משמעותיים. אבל בגלל השליטה של נתניהו בשיח וברוב התקשורת, ובגלל הנירמול של עבריינותו, ובגלל סדר הגודל העצום של ההפיכה, ובגלל הקושי לעכל, להבין, להתמודד עם המציאות הכל כך קשה הזו, כמעט אף אחד לא מדבר על הצורך שאמור להיות מובן מאליו הזה. לחקור, להעמיד לדין, להעניש, להרתיע. בארה"ב בוצעו חקירות ‏על אירועי ה-6 בינואר ומה שהוביל אליהם, מתנהלים משפטים ומוטלים עונשים משמעותיים. ה-4 בינואר שלנו חמור לא פחות, ו"התהליכים" שהובילו אליו משמעותיים לא פחות. מיד אחרי שנסכל את ההפיכה, חיוני לבצע תחקיר לאומי עמוק, לחקור את המעורבים, לאתר את הפרצות והחולשות שהם זיהו וניצלו, לסתום אותן ולהעניש בחומרה את מי שחוללו את האסון הלאומי הכבד הזה, ביודעין ובכוונת מכוון.
זה לא יהיה קל. דוקטרינת הדמוקרטיה המתגוננת לא יושמה בישראל בהיבטים הללו. אין לכך חקיקה מתאימה. אין תקדימים להישען עליהם. איפה מעבירים את הקווים בין פעילות פוליטית ופרלמנטרית לגיטימית, גם אם שנויה במחלוקת חריפה, לבין עבירות ופגיעה בדמוקרטיה ומוסדותיה?
אבל הקושי הזה רק מעצים את חיוניות ההליכים. את הבירור הזה ואת שירטוט הקווים בין מותר לאסור, חובה לעשות מיד, בשש אחרי ההפיכה, כדי למנוע את ההפיכות הבאות וכדי לייצר שיח ציבורי וכללי משחק ברורים ושקופים".

מהי אותה "דמוקרטיה מתגוננת" אליה מתייחס עציון?

 

 

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
21 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
השופט
השופט
9 חודשים לפני

קצת מוזרה הנחרצות של הבכיר לשעבר "לסלק" את נתניה. הוא לא שמע על כל הבוחרים שהטילו לקלפי את הפתק של נתניהו?

חנן
חנן
9 חודשים לפני

תקבר בגהינום יצור בזוי מי אתה ? עלטב נפש, בואש רקוב, בוגד מנוול ושפל. הלוואי שהאדמה תפער את פיה ותבלע אותך, את חבריך האנרכיסטים החיות הגסות והמכוערות כמוך. אמן כן יהי רצון, איש קטן וזניח.

נמרוד
נמרוד
9 חודשים לפני

חבורת כלבים חולים ומטורללים לכו לכל הרוחות לא תצליחו לנטרל את ראש הממשלה נתניהו, אנחנו לא נאפשר לכם לקבוע מאומה, אתם עבריינים ואמורים לשבת בכלא עד יומכם האחרון, כל חבורת הזבל האנרכיסטים המאפיונזים, יצורים רעילים ומרעילים. בואשים רקובים.

הלל
הלל
9 חודשים לפני

חשוב מאוד. הפוגעים בישראל כגון בנזביר,סמוטביצ,ביבי,הר אסון , נדרשים להיות מסולקים ולספוג ענישה על פי החוק השל עברות של גזענות, פגיעה בבטחון המדינה, עבירות תנועה, עידוד לרצח חפים מפשע (ראו חווארה), הסתה ואיומים (כלפי מילואימניקים רופאים והייטקיסטים), מרמה והפרת אימונים ועוד. לעבירות אלו קבןעים עונדים בחוק וכל העבריינים בממדלה זו ראויים להשפט ולהיענש בחומרה על פשעיהם.

Subs
Subs
9 חודשים לפני
הגב ל  הלל

גמל יקר, תסתכל על הדבשת של עצמך. השמאל הרדיקלי, שנראה שאתה חלק ממנו, מבצע כבר כמעט תשעה חודשים פוגרום במדינה, בתדמיתה, בצביונה היהודי, בביטחונה, בכלכלתה, ביחסי החוץ שלה, בעם היושב בה ובדמוקרטיה השלטת בה. אתם אסופה של מיליציות אלימות ומסוכנות שמתכננות להביא להשמדתה של המדינה, ובלבד שהימין הלאומי-ציוני-דתי לא יעלה על דעתו לשלוט במדינה. אתם מקדמים כאן מדינת כל אזרחיה, פליטיה, מסתנניה, מהגריה ומחבליה פרוגרסיבית וטוטליטרית, שתדכא כל מי שלא יתיישר לפי הגחמות המופרעות שלכם והערכים המזויפים ויפי הנפש שלכם. שחטתם כל פרה קדושה במדינה הזאת – ביזיתם את הימים הלאומיים שלנו, את מגילת העצמאות, את הזכויות והחירויות, את החוקים וחוקי היסוד, את ריבונות העם, שהיא נשמת אפה של דמוקרטיה. כל מה שלא תגיד על בן גביר, סמוטריץ׳ ונתניהו ביחד – שהכל המצאות ועלילות דם מלאות שנאה וקנאה – לא מתקרב לנזק העצום שגורמים לנו אנשים כמו גנץ, לפיד, ליברמן, מיכאלי, אהוד ברח, אהרון ברק, אהוד אולמרט, עמירם לוין, תמיד פרדו, קובי ריכטר, אילן שילוח, כמו גם מיליציות החולצות השחורות, אחים לנזק ושאר אנטישמים בארץ ובעולם. בושה! בושה! בושה!

יוסף
יוסף
9 חודשים לפני

הפוסל במומו פוסל נפחד מגילויי השחיתות רוגלות שניהל את המערכה נגד נתניהו ואלו נץהיו בתפקיד כה בחיר ברוך ה שפטרנו

אמנון
אמנון
9 חודשים לפני

התקשורתי ואנשי הבטחון לשעבר
התגייסו נגד הקואליציה בתזמון
עוד לפני הבחירות כאשר הסקרים
הראו שהימין ינצח בבחירות, וכך
יצרו אנרכיה, הפרקליטות אנמית
אין עקיפה על החוק, ההסטה צוברת
תאוצה בכל העולם, ואין דין ואין דיין
בית משפט שדה , לא מבוסס ולא
תקין. זה לא שלטון העם- דמוקרטיה
זו דיקטטוורה במיטבה. ויש לעקור
אותה מיד!!!!!

גיל
גיל
9 חודשים לפני
הגב ל  אמנון

המבנה המשפטי של ישראל זהה למבנה המשפטי של גרמניה הנאצית.
שום פקיד לא אחראי למעשיו, כולל רצח.
https://www.docdroid.net/Arh542G/document

ישראל
ישראל
9 חודשים לפני

נתניהו לא כזה משמעותי כאן. העיקר הוא שהעם מתחיל להתעורר כנגד שלטון האייטולות, בג"ץ ושאר המערכות הרקובות ששולטות במדינה, עם נתניהו או בלעדיו. ולכן כל מיני נביחות כאלו ואחרות לא ממש יעצרו את התהליך, רק אולי יעכבו אותו בקצת. שימשיכו לנבוח, השיירה תעבור על אפם וחמתם.

גיל
גיל
9 חודשים לפני
הגב ל  ישראל

המבנה המשפטי של ישראל זהה למבנה המשפטי של גרמניה הנאצית.
שום פקיד לא אחראי למעשיו, כולל רצח.
https://www.docdroid.net/Arh542G/document

Subs
Subs
9 חודשים לפני

את מחוללי המהומות, הפרעות והמרד מהשמאל הרדיקלי? חד משמעית. הם אלה שמבצעים פה פשעים נגד המדינה, הלאום, היהדות הדמוקרטיה. אנרכיסטים לדין ולכלא.

גיל
גיל
9 חודשים לפני
הגב ל  Subs

המבנה המשפטי של ישראל זהה למבנה המשפטי של גרמניה הנאצית.
שום פקיד לא אחראי למעשיו, כולל רצח.
https://www.docdroid.net/Arh542G/document

גיל
גיל
9 חודשים לפני

המבנה המשפטי של ישראל זהה למבנה המשפטי של גרמניה הנאצית.
שום פקיד לא אחראי למעשיו, כולל רצח.
https://www.docdroid.net/Arh542G/document

גיל ט
גיל ט
9 חודשים לפני
אמרתי
אמרתי
9 חודשים לפני

יש לו רעיונות לא רעים
להעמיד לדין את ראשי ההפיכה למצא את כל המעורבים חגם אןתם להעניש, ברק את ברק , לפיד גנץ, כל הפרקליטות על כולם להפעיל את הנוהל שמפרסם הבכיר הבולשביקי , ברוע יש להלחם באכזריות ונחישות

אמרתי
אמרתי
9 חודשים לפני

דמוקרטיה מתגוננת איך תתגונן מחנות חינוך מחדש עבודה מחנות ריכוז כפי שסטאלין התגונן ?

יוסף
יוסף
9 חודשים לפני

לא יאומן כמה ניסים ה' חולל לנו כשאנשים כאלו היו בעמדות כל כך בכירות צריך להבין שכמובן הם לא מינו אחרים הם מינו שיבוטים שלהם כמה צריך להודות לשם שאנחנו עדיין פה פשוט לא מובן

חנן
חנן
9 חודשים לפני

חולה נפש דפוק, אולי יש לו דימנציה או סכיזוםרניה זה מה שקורה לאנשי צבא בדימוס ? מחריד היצור הזה מדבר כמו אנרכיסט, חולה אולי חולה בכלבת, מטורלל איך זה שיצורים ששימדו בתפקידים בכירים מתנהלים בטרלול כזה, הגיע הזמן לבדוק זאת.

יוסף
יוסף
9 חודשים לפני

יוספוס פלביוס עדיין לא מת

חנן
חנן
9 חודשים לפני

עציון אתה עלוב נםש, מנוול ושפל. יצורים כמוך לא ראויים לעם ישראל, אתה מדבר שטויות ויודע בוודאות שאין ברפורמה שום סיכון לדמוקרטיה, הסיכון האמיתי הוא ממך ומחברייך האנרכיסטים שמסרבים לקבל את החלטת הבוחרים. בואשים רקובים כמוך וכמו חברייך אמורים להכנס למריצה של ליברמן ולהזרק למדמנת חומרים רעילים, זה המקום הטיבעי שלכם. בוז ובושה שיצורים כמוכם קיימים מעניין מי הם הוריכם שיצרו אפסים כמוכם ? בוזזזזז…

עידן
עידן
8 חודשים לפני

הפוסל במומו פוסל, סביר להניח שאתה אחד האנשים שאימצו את ההתנהלות המטומטמת הבנויה על שקרים והזיות של המודיעין היהיר. שנים רבות המערכות הללו נהנו מאמון ראשי המדינה והציבור קיבלו שכר גבוהה ופנסיה מוגזמת ולא עשו מאומה. זוכרים את הניסיון לדפוק את איציק מרדכי והכל בהאשמות שוא ובחסות היועץ המשפטח לממשלה ובג"צ, תקשיבו לדיברי דרור חוטר-ישי.
עלובי החיים משמיצים את ראש ממשלת ישראל במעשיהם הנלוזים.

כתבות נוספות

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

21
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום