חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חסרי מעצורים: שב"ס ממשיך להחמיר את תנאיו של עמירם בן אוליאל

בן אוליאל הוא העצור המוחזק בתנאים הקשים ביותר: באגף השמור, לבד בתא, מוגבל בשיחות טלפון וביקורים.

שתפו :

עמירם בן אוליאל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90.

באגף השמור, לבד בתא, מוגבל בשיחות טלפון וביקורים: עמירם בן אוליאל הוא האסיר המוחזק בתנאים הקשים ביותר. ספר תורה הוא זוכה לקבל רק פעם בשנה – בשבת זכור. לאחרונה אף החמיר השב"ס את הגבלת החזקת הספרים שברשותו. אשתו אוריין מחכה להחלטת ביהמ"ש העליון בערעור בעניינו "מקווה שמסכת ההתעללות בו תיגמר והוא יחזור הביתה".

אוריין אשתו של עמירם בן אוליאל
צילום: חוננו

שירות בתי הסוהר ממשיך להחזיק את עמירם בן אוליאל בתנאי כליאה קשים ביותר, וכיום הוא האסיר השמור ביותר בשב"ס. בן אוליאל ממשיך לשהות בתא לבד, באגף השמור, ורשאי לצאת מהתא לכשעתיים בלבד ביום – שגם בהן הוא נמצא לבדו. לאחרונה אף החל שב"ס להחמיר עם בן אוליאל בנושא החזקת ספרים בתאו. בתקופה הקרובה צפוי ביהמ"ש העליון ליתן החלטתו בערעור שהוגש בעניינו של בן אוליאל.

על בן אוליאל, השוהה כאמור לבד בתא, נאסר ליצור קשר טלפוני עם משפחתו או עורכי דינו. הוא רשאי לקבל ביקור סגור, הכולל מחיצה, למשך 45 דק' פעם בשבועיים. לביקורים הללו מגיעים קרובי משפחה מדרגה ראשונה בלבד, ובהם אשתו אוריין וביתו מלכות. אולם במהלך הביקור בן אוליאל אינו יכול לגעת בהן, לחבק את ביתו ולשחק איתה. בקשותיו ובקשות המשפחה לביקורים פתוחים נדחו פעם אחר פעם.

בנוסף, נמנעת מבן אוליאל תפילה במניין, כמות הספרים שהוא רשאי להחזיק בתאו מוגבלת, והוא אינו רשאי לבקר בספריית הכלא או במתחמים נוספים. כאמור, בן אוליאל מקבל גישה לספר תורה רק פעם בשנה – בשבת זכור, בה מצווה מדאורייתא לקרוא את פרשת זכור.

אשתו אוריין סיפרה כי בחג הפורים עמירם מקבל מגילת אסתר, כמובן ללא אפשרות של קריאה במניין, אולם איננו יכול לקיים מצוות כדוגמת משלוח מנות. בנוסף ציינה כי לאחרונה התיר לו שירות בתי הסוהר להיפגש ללימוד פעם בשבוע עם אסיר נוסף, למשך שעה. הקלה זו ניתנה לאחר פניית בן אוליאל והמשפחה לבית המשפט, אשר הורה לשב"ס לאפשר את המפגש.

אוריין בן אוליאל , אשת עמירם, תיארה כי הקושי הגדול הוא הבדידות "הוא לבד כבר שנים. מופרד מאסירים אחרים, ללא טלפונים. מנותק לגמרי. אני מקווה שעמירם יחזור הביתה ומסכת ההתעללות בו תיגמר".

מארגון חוננו, המסייע לבן אוליאל לקבל את זכויותיו מול שירות בתי הסוהר, נמסר "עמירם בן אוליאל עונה באופן קשה על ידי שירות הביטחון הכללי. לצערנו העינויים ממשיכים גם בימים אלו באמצעות תנאי כליאה קשים ביותר, שאפילו ניתן לכנותם הקשים בישראל. לצערנו שירות בתי הסוהר בוחר לפגוע בזכויותיו של עמירם ככל שניתן, תוך הפרת זכויות אסיר בסיסיות ואפלייתו מכל אסיר אחר בשב"ס. ראשי משפחות פשע, ארכי מחבלים ואסירים מסוכנים ביותר – כולם מקבלים תנאים קלים וטובים מעמירם. מדובר בפגיעה לא רק בעמירם עצמו, אלא גם באשתו אוריין ובביתו הקטנה מלכות. זה נראה שמישהו החליט להתעמר בבן אוליאל בצורה חריגה ביותר. נעשה ככל שביכולתנו לשים סוף לפגיעה הלא מידתית בזכויותיו".

נזכיר כי החודש התקיים דיון בבית המשפט העליון בערעור בבקשת שחרורו של עמירם בן אוליאל. בדיון טענו עורכי דינו של אוליאל, עו"ד אביגדור פלדמן ועו"ד יהושע רזניק, כי הודאתו של בן אוליאל הוצאה בעינויים בניגוד לחוק, ועל כן אין לקבלה.

ביציאה מהדיון אמר עו"ד פלדמן "שירות הביטחון הכללי בחר להפעיל אמצעים פיזיים חמורים כמגד המערער, בעקבותיהן כאילו הוא נתן הודאה. בית המשפט העליון יצטרך לשאול את עצמו האם אנו עומדים להשתייך למדינות שמאפשרות עינוי של נחקרים, או שאנחנו מדינה מתוקנת".

משב"ס נמסר: "האסיר מוחזק ככלל האסירים בהתאם לפקודות ונהלי שב"ס, ללא שינוי".

 

tal
Author: tal

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
2 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
אולה
אולה
2 שנים לפני

מזעזע, בושה למדינת ישראל??? עדיין מדינת ישראל? האמנם?

אברהם
אברהם
2 שנים לפני

מושחתים. איפה ואיפה. שיעשו כך למחבלים

כתבות נוספות

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

2
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום