צבי יחזקאלי: ערביי ישראל שקטים כי הם מתבוננים בנו כדי לראות מה בעל הבית עושה

האם היקף מעשי הרצח בחברה הערבית פחת מאז תחילת המלחמה או לא מדווח? מה יעשו ערביי ישראל אם תמשך הלחימה?

Artboard 22 copy 12
פלאש 90

יכול גם לעניין אותך

הפרשן צבי יחזקאלי מסביר לגבי ערביי ישראל: "האופי בחברה שבטית ובסכסוך חמולות הוא תמיד אלים", אם יש נשק, הוא יופעל. לדעתו, מעשי הרצח לא פסקו. 

לדבריו, החברה הערבית בישראל ובאיו"ש רואה שמשהו השתנה בישראל, שהיא מתנהגת באופן שונה מההכלה שהיתה נהוגה בעבר, ולכן הערבים נזהרים ומתנהגים אחרת. יחזקאלי מציין שהם "בוחנים את הנחישות של ישראל ואת ההשלכות לגביהם", ממה שקורה בעזה.

כדוגמה לכך, הוא מספר, אם ישראל הורסת פיצריה בחווארה בגלל תמונה שפרסמה – הם נזהרים, אך "אם ישראל לא סוגרת את הצירים, אז אפשר לעשות פיגועים", כלומר הם בוחנים את ישראל.

עו״ד זיו מאור מבהיר, שדרג הפיקוד הנמוך-בינוני הוא שיזם את הרס הפיצריה, ואילו הדרג הבכיר הוא שפתח את כביש המנהרות שבו אירע פיגוע.

לדברי צבי יחזקאלי, אם הדברים היו תלויים בפיקוד עד דרגת המח"ט, היינו רואים תנועה רבה יותר בעזה, שייתכן שכבר הייתה מביאה להשבת החטופים.

שואל זיו מאור, "האם התרבות השבטית היא כדעת צבי יחזקאלי מקור לאלימות, מתח ורצח או כדעת ד"ר מוטי קידר שהציג את תוכנית האמירויות וטוען שהתרבות השבטית היא בסיס לשלטון יציב בחברה הערבית?"

יחזקאלי משיב שהדברים אינם סותרים. שלטון החמולה הוא חזרה למה שרגילים במזה"ת. "האלימות היא באחריות ישראל כלומר, אם יש שבט שיש בו כלי נשק, ישתמשו בו, אלא אם כן הרשויות יסכמו עם ראש החמולה שלא יהיה נשק".

הוא מוסיף שישראל אינה מבינה את היסודות של שבט, ושחוק השבט קדם לאיסלאם: סכסוכי דמים, מילת נשים, אינם אסלאמיים אלא חוק השבט, כלומר השבט חזק מהקוראן, ומדינה חלשה משבט.

צפו בראיון המלא

orna
Author: orna

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
פבל פרנקל
פבל פרנקל
18 ימים לפני

אבישי בן חיים: יהודים שהפכו לשמאלנים קומוניסטים/מרקסיסטים/סוציאליסטים/בולשביקים-רצחו יותר אנשים מהנאצים!הם השתלטו על רוסיה באוקטובר 1917 בשלהי מלחה"ע הראשונה והפכו אותה לברה"מ, הקימו את הצבא האדום,הגולאגים,היבסקציה והקומינטרן-ארגון שמטרתו כיבוש העולם כולו.היהודון המומר שינה דתו ושמו ורצח מליונים!תגגלו:טרוצקי(לב בורנשטיין).גרגורי זינובייב (גרשון רדומילסקי).לב קמניב (רוזנפלד).בלה קון(כהן).גנריך יגודה (יהודה).לזר קגנוביץ(אליעזר כהן).

כתבות נוספות

הפגנות

אושרה עסקת החטופים בהצבעה בממשלה

בלילה בין שלישי לרביעי בישיבת ממשלה דרמטית, אושרה ברוב גדול, עסקת חטופים ראשונה במהלכה יועברו במספר פעימות כ-50 חטופים בעיקר ילדים ונשים מעזה לישראל. איזו מפלגה שהייתה נגד העסקה, הצביעה בסופו של דבר בעד ולמה?

עזה

נפש יהודי הומיה

כוחות צה"ל הגיעו אל חוף הים בעזה, הניפו את דגל ישראל ושרו את ההמנון הלאומי ״התקוה״. באיזור אחר קבעו מזוזה באחד הבתים שכבשו

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

1
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום