חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בועז העצני על החזרה לגוש קטיף: חידוש ובניית יישובים מתחילה מהאנשים למטה

איש ההתיישבות והפובליציסט בועז העצני מזכיר כיצד קמה ההתיישבות ביש"ע, ברמת הגולן ובירושלים אחרי מלחמת ששת הימים ומסיק גם לימינו

שתפו :

פלאש 90

בימים אלו מתחילים בקרב הימין הישראלי ותנועת ההתיישבות לתכנן את חידוש ההתישבות בגוש קטיף לאחר שתסתיים המלחמה בעזה.

חנן פורת והרב לוינגר בהתנחלות בסבסטיה צילום: משה מילנר, לע"מ

איש ההתיישבות והפובליציסט בועז העצני מזכיר כיצד ההתישבות בגוש קטיף התחילה ואיפה לדעתו כדאי ליישב מחדש את ראשוני המתנחלים: "הרצועה הזו היא חוף הנגב ובטעות לא טיפלנו בה במלחמת השחרור והפכה להיות בעיה. זו ארצנו לא פחות מאשקלון. ראשית יש להתיישב בתוחמת הצפונית איפה שהיו היישובים אלי-סיני, דוגית וניסנית. שם הכל כבר הרוס ומטוהר".

העצני מזכיר מה קרה ברחבי השטחים ששוחררו במלחמת ששת הימים: "בסוף מלחמת ששת הימים יהודה הראל עלה לקונייטרה שהפכה להיות מרום גולן והממשלה היא זו שסיפחה את ירושלים וסידרה את התשתית החוקית לסיפוח. הם קבעו שמספיק ששר הביטחון יוציא מנשר, כלומר פלקט על הקיר, והשטח הוא שלנו.

הכנסת נתנה בעצם לממשלה ארנק מלא בסיפוח ואמרה לה להשתמש בזה כהבנתה וזה המצב עד היום. רצועת עזה נבנתה מאוחר יותר, הממשלה הקימה חבל התיישבות בבקעת הירדן, מאוחר יותר את ימית וקדש ברנע, ברמת הגולן ובגב ההר זה כבר היה בכפייה מלמטה של המתיישבים מול הממשלה".

צפו בראיון המלא באולפן ערוץ TOV

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום