חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רה"מ נתניהו: "הרשות הפלסטינית לא נלחמת בטרור, היא מממנת את הטרור"

במוצאי שבת נערכו שתי הצהרות נפרדות של שר הביטחון ושל ראש הממשלה. רה"מ נתניהו:"אנו ממשיכים להילחם בכל העוצמה". השר גלנט: "חמאס הפר את ההסכם"

שתפו :

חיים צח , לעמ

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הצהרה לתקשורת במוצאי שבת ולאחריה ענה על שאלות עיתונאים. "הערב התבשרנו בשורה קשה. התברר סופית שאלוף משנה אסף חממי, גיבור ישראל, נפל בקרב ב-7 באוקטובר. אסף היה מפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה. לפני שבועיים נפגשתי עם משפחתו. התפללנו יחד לתוצאה אחרת, שלצערי לא התממשה. אסף היה גיבור של כולנו. יהי זכרו ברוך".
‏רה"מ נתניהו המשיך והתייחס לשבוע האחרון בו הוחזרו חטופים מעזה לישראל:
"כל המציל נפש אחת, כאילו הציל עולם ומלואו". בשבוע האחרון הצלנו עולמות רבים. החזרנו לישראל 110 נפשות. שחררנו 86 אזרחים ישראלים – ילדים ונשים, נערים ונערות, אימהות וסבתות, וכן עשרות אזרחים זרים. האומה כולה ורבים בעולם עקבו בנשימה עצורה אחר כל שחרור ושחרור". רה"מ נתניהו מנה את שמות השבים הבייתה משבי חמאס, המשיך ואמר: "משורר תהילים כותב: "הוציאה ממסגר נפשי". הוצאנו אותם ממסגר – מחשיכה לאורה, משעבוד לגאולה. רק לפני שבוע זה היה נראה בלתי נתפס, דמיוני לחלוטין. והיום הם כבר כאן, עטופים באהבת קרוביהם ואהבת העם. מה גדול האושר בשובם, ומה גדול הכאב על אלה שנרצחו באכזריות נוראית ועל אלה שעדיין לא שבו".

סיכם את הנושא של החטופים: ‏"השגנו את שחרור חטופינו בזכות השילוב של הלחץ הצבאי המאסיבי שהפעילו חיילינו הגיבורים, והמאמץ המדיני הבלתי פוסק שהובלתי עם חבריי".

בהמשך התייחס לחידוש הלחימה בעזה: "כדי להשלים את המשימה הקדושה של השבת כל חטופינו, לחסל את החמאס, ולהבטיח שעזה לא תחזור להוות איום על ישראל, ושלא יהיה בה גורם שמחנך את ילדיו לטרור, תומך בטרור, מממן את הטרור, שקורא להשמדת ישראל – אנו ממשיכים להילחם בכל העוצמה. לכך נערכו לוחמינו בימי ההפוגה – לנצחון מוחלט על החמאס. פגשתי בשטח את הלוחמים שאומרים לי: 'ראש הממשלה, תמשיך עד הסוף', ואני אמרתי להם: 'עד הסוף – אין בכלל שאלה'. אזרחי ישראל, יש לכם על מי לסמוך. לוחמי ולוחמות צה"ל, לוחמי השב"כ, השוטרים והשוטרות שנלחמו בגבורה עילאית – הם הטובים ביותר. יש בהם רוח גדולה, יש בהם עוז, יש בהם אמונה. הם נושאים באצילות נפש ובגבורה את הכאב על אובדן חבריהם ומפקדיהם הגיבורים שנפלו, וכך גם העם כולו – עד השגת הניצחון".
סיים את דבריו: "אזרחי ישראל, אנחנו בעיצומה של מלחמה קשה ומרה, אך היא מלחמה שאין צודקת ממנה. מלחמה על הבית של כולנו. כולנו מאוחדים מאחורי צדקת דרכנו וכולנו נותנים גיבוי מלא לכוחותינו. מלחמה קשה עוד לפנינו, אבל בסופה נכריע את המערכה. יחד נילחם – ובעזרת ה' יחד ננצח".

 

 

 

בהמשך ענה רה"מ נתניהו לשאלות עיתונאים, גם הפעם השאלות היו קנטרניות:

בסיום מסיבת העיתונאים אמר רה"מ נתניהו: "הרשות הפלסטינית לא נלחמת בטרור, היא מממנת את הטרור. היא לא מחנכת לשלום, היא מחנכת להיעלמותה של מדינת ישראל".

קודם לכן, שר הביטחון, יואב גלנט מסר הצהרה לתקשורת: "חמאס הפר את ההסכם, הוא מסרב להחזיר 17 חטופים. 15 נשים ו2 ילדים. צה״ל חידש את האש". עוד הוסיף: "חמאס חשב שהכוחות שלו יצליחו לעצור את צה"ל ושאיראן וחיזבאללה יבואו לקראתו. היום כל אחד יודע ככל שמעמיקים את הפעולה הצבאית מכים בחמאס ועוד מחבלים מחוסלים וגם מגיעים לכך שמשוועים לרגע של שקט ותמורת זה הם מוכנים לשלם בדבר חשוב וזה החטופים.
יש ברשותנו 110 ו3 גופות של חטופים הישג כזה לא השיג אף צבא נגד שום ארגון טרור".

Meir
Author: Meir

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום