חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האם מדינת ישראל ערוכה להתמודד עם חזית צפונית? זה מה שמחכה לצה"ל

ראיון עם תא"ל אמיר אביבי, יו"ר תנועת "הביטחוניסטים", על עוצמת הלחימה שהולכת ומתרחבת משמעותית בגבול הצפון מול חיזבאללה

שתפו :

פלאש 90

תא"ל אמיר אביבי פותח בתיאור "התמנון האיראני", ומפרט את הכוחות הפועלים בשם איראן, כלומר, החמאס, החות'ים בתימן, המיליציות בעיראק ובסוריה, החיזבאללה והגרעין האיראני באיראן עצמה.
תא"ל אביבי מזכיר את הכוחות המיוחדים של החיזבאללה, הסמוכים לגבול הצפוני של ישראל, והמהווים איום על ישראל, בשל גודלם, היקף החימוש שבידם והמיומנות שלהם, וכן משום שהם חולשים על שטח נרחב בלבנון.
לדברי תא"ל אביבי, תושבי הצפון יוכלו לשוב לבתיהם, רק אם ישראל תצליח להרחיק את החיזבאללה צפונית לליטני, ובכך תסיר ישראל לכל הפחות, את איום הפלישה מצד החיזבאללה, לישוביה הצפוניים של ישראל.

חיזבאללה
Photo by Yousef Mohammed/FLASH90

תא"ל אמיר אביבי מציין, שעל אף החלטת האו"ם 1701, הדורשת מחיזבאללה לסגת מהגבול עם ישראל, יש תהליך הפוך של התבססות משמעותית של חיזבאללה בדרום לבנון, והכוחות הבינלאומיים מטעם האו"ם, הנמצאים בלבנון, אינם אוכפים את ההחלטה ואינם מונעים מחיזבאללה לחפור מנהרות מלבנון לכיוון ישראל.
לדעתו של אביבי, יכולת האכיפה של האו"ם תלויה בין השאר, בנחישותה של ישראל, ואם ישראל תעמיד את כוחותיה בגבול הצפון ותציב אולטימטום שבו יידרש חיזבאללה לסגת – שאם לא כן, ישראל תפתח במלחמה נגד לבנון – המערכת הבינלאומית תתערב, כדי להסיג את חיזבאללה בלבנון.
נחישותה של ארה"ב, להקמת קואליציה בינלאומית נגד איראן וזרועותיה, חשובה גם היא, מוסיף תא"ל אביבי, והתשובה לשאלה, האם ארה"ב תהיה מוכנה לפעול כנגד איראן, תלויה בתוצאות מערכת הבחירות בארה"ב.
תא"ל אביבי מתייחס להבדלים שבין הלחימה בעזה ללחימה בלבנון, באופי הלחימה, בפתרונות שלאחריה, ובאורך הנשימה שיש לעורף.
לסיום, הוא משיב לשאלות על הסכנה לישראל מצד ירדן ומצרים, והאם יש שינוי בקונספציה הצבאית שהביאה למחדל בשבעה באוקטובר?

חסר לכם אוויר? Z Medic Air הכנסו לקישור: https://bit.ly/ZMedicAirTov

dvir
Author: dvir

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום