חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הרב יגאל לוינשטיין: קיימות מערכות שמנטרלות את הדעות שלנו

לדברי הרב יגאל לוינשטיין, המערכות שקיימות במשפט, בתקשורת ובצבא מנסות לנטרל את הדעות השמרניות במקומות של קבלת ההחלטות וכך הקול האמוני אינו נשמע

שתפו :

הרב יגאל לוינשטיין התייחס לשאלת השפעת הציבור האמוני על קבלת ההחלטות במדינה, ואמר שבמקומות כמו מערכת בתי המשפט, האקדמיה, התקשורת והצבא, המערכות מנטרלות את השקפת עולם היהודית שצומחת מלמטה.

"לא הגיוני", הוא מדגים, "שבבה"ד 1 יש 50-40 אחוז של חובשי כיפות, ואחרי כל כך הרבה שנים לא נמצאו מתוכם אלופים ראויים".

לגבי התקשורת, הוא מסייג ואומר, כי יש התפתחות חיובית. "ערוץ 14 וערוץ טוב הם דוגמאות חיוביות, כי הם נותנים גם לדעות אחרות להישמע. במלחמת לבנון השניה, אי אפשר היה לדעת מה קורה באמת. במלחמה הנוכחית, יש כבר ערוצים שמרימים את הרוח, מגבים את הלוחמים ושמים את הקצוות בצד".

לסיום אומר הרב לוינשטיין, " אני לא יודע איך פורצים את קירות הזכוכית, אבל לדעתי ככל שתהיה מסה קריטית של ההמון שרוצה מדינה יותר ציונית ויהודית, כך יש סיכוי שמנגנוני ההשתקה יפרצו".

 

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום