חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מדוע האלוף בריק מתנגד לרכישת מטוסים נוספים?

האלוף במיל׳ יצחק בריק מבקר בכעס את החלטת המדינה לרכוש 100 מטוסים נוספים - מדוע?

שתפו :

שנים רבות ישנה תפיסה על פיה ראשי מערכת הבטחון נאחזים ביכולותיו של חיל האויר למרות שבמבצעים רבים ובמלחמות אי אפשר שלא לראות את כוחו ואת עוצמתו של חיל הרגלים.

אומר האלוף במיל׳ יצחק בריק: "אני קורא לזה משפחת קטסטרופה. לא קרה שום דבר, לא למדו שום דבר."

בריק סבור כי אנו מצויים בבעיה קשה באשר לכוחות היבשה: "איבדנו את יכולת הקרב המשולב. מטוסים לבד לא מנצחים מלחמה."

לדעתו, יש להגדיל את היקף כוחות צה״ל ובמיוחד את חיל הרגלים והוא אינו מבין מדוע לרכוש מטוסים נוספים ולהתחייב לארצות הברית לשנים רבות.

 

dvir
Author: dvir

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
3 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
Pini
Pini
26 ימים לפני

צבא מבצעי יוזם. האויב יזם. ראש אמ"ן היה יאיר, כי הכל היה לפניו והוא התעלם ומנע בכוח פקודה איפכא מסתברא, כמו סטאלין לפני וגם קצת אחרי התקיפה של היטלר. חמשת ראשי אמ"ן האחרונים לא באו ממודיעין. לחשוב שחמאס מורתע זה קונספציה. למנות רופא עור כמנתח מוח זה קונספירציה. השמאל יודע היטב למה ממנים ראשי אמ"ן לא מקצועיים, לדעתם אסור לנצח את הערבים כי זה פוגע בגאווה שלהם ומונע שלום. חיל אוויר נכנע לסרבנים: אין סיוע אווירי לזמן של שעות. בצבא ובמשטרה לא עסקו באייך בלקטוע אירוע פלישה. לפי צילומים היה שם כוח גדול של הצבא שלא פעל. שיתוק הצבא בא מהפתעה ומחוסר הגיבוי של חיל האוויר, איסור הפרסום בימים הראשונים לאחר הטבח הנוראי, עזר לערוצי התבהלה לפלג ולהגיד שחיילים הועברו לחווארה. בפועל היה חשוב להסתיר זאת, כי חלק מהקצינים שם ברח ואחר היה משותק למשך שעות, יתכן והוצב שם כוח מעורב בנים בנות אם חיילות נמוכה. השב"כ תכנן לתת לאויב ניצחון קטן, לכאורה, על מנת לערער אחת ולתמיד את שלטון נתניהו. השב"כ לכן שלח צוות מצומצם, צוות טקילה, שנרצח. צוות טקילה נשלח אחרי ישיבה לילית. מדוע לא עודכן הדרג המדיני, לכאורה, מרידה בדרג המדיני, כי זו הייתה הדרישה בערוצי התבהלה ובמערכת המשפט הרקובה ונטורי קפלן.

Pini
Pini
26 ימים לפני

דיון בשאלה: האם התפקוד של צה"ל בשבת השחורה, 7 באוקטובר נבע מחוסר מקצועיות או ממזימה (קונספירציה) אצל אורי מילשטיין. טרום המלחמה: הפסיקו פעילות חצב (איסוף מידע גלוי מעיתונים וכ"ד). הפסיקו להאזין לטלפונים של האויב מבחוץ והכל הלך על מנת להאזין לראש הממשלה. כל שלושת הבלונים של מודיען פתאום ברחו. על אחד שלחו מטוס כי הוא נסחף לכיוון עזה.  לפי עדויות התצפיתניות הן הושתקו ואף איימו עליהם בכלא באם ידווחו על תרגול האויב. ארבעה פרצות בגדר לא תוקנו. סיירי גולני קבלו פקודה להפסיק את הסיור 40 דקות לפני פרוץ המלחמה. טלי גוטליב קבלה מידע ממקור אמין שלושה ימים לפני והתריעה וכל מי שהתעלם אשם. האמריקאים הוציאו, מספר ימים לפני, התרעה חריגה: להתרחק 7 מייל מהדרום. לאחר פרוץ המלחמה. אין תגבורת. גדוד סמוך אמר לקציני הבטחון השטח לא סטרילי. כוחות מצאלים לא הגיעו. טייס מסוק התראיין בשמו ובתמונתו ואמר שלא נתנו לו להמריא במשך ארבע שעות. אין אירוני יותר מהמטס של מטוסי ה F-15 מעל מחנה המוות בירקנאו כאשר מוביל המבנה קרא את המשפט בקשר- ”אנו טייסי חיל האוויר הישראלי, בשמי מחנה הזוועות, קמנו מאפר מיליוני הקורבנות…". מה חלקו של קובי שבתאי. צוות טקילה של שב"כ, נשלח לדרום לאחר ישיבה לילית והמשטרה לא בטלה אירוע של 4000 ללא ממ"ד. לא הופעל נוהל מחוז משטרה שכן. משטרת המרכז לא קבלה אישור או פקודה לחבור לחבריהם בדרום. על המחבלים נמצאו מפות אם מקומות אסטרטגיים. הפעלת צוות טקילה מחייב הגנה של כוחות מיוחדים למקומות אלו. גם בזה באופן מפתיע נכשל או לא נכשל, אם מסתכלים ממבט המחאה בקפלן. חוזק השרשרת נקבע על פי החולייה החלשה. אם נקרעו שתיים זה לא סביר. אם נקרעה כל השרשרת זה מראה שיש פה יותר מרשלנות.

דניאל
דניאל
25 ימים לפני

עוד מטוסים שנוכל לחמש רק בפצצות מאמריקה? בזמן שחסרים לנו תותחים חדשים, חימושים לתותחים ולטנקים ומע מעילי רוח וזה לפני שבכלל הגענו לשאלה מדוע אין לנו 100000 רקטות זולות בדיוק סביר…

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

אולי יעניין אותך...
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

3
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום