חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הרב חרדי: "בעלי תשובה הם קהילה של מהגרים"

הרב רוני איילון הירש, לוחם סיירת מטכ"ל לשעבר וחוזר בתשובה, בראיון על הקושי הרב של בעלי התשובה

שתפו :

הרב רוני איילון הירש, לוחם סיירת מטכ"ל לשעבר ומנהל תוכנית ״משמר העם״ של ״השומר החדש״ מדבר על המורכבות שחווים בעלי התשובה: "בעלי תשובה הם קהילה של מהגרים", כך הוא טוען.

הירש מבהיר את דבריו: "צריך ללמוד מתהליכים פסיכולוגיים של מהגרים, שעוברים מחברה אחת לחברה אחרת, בלי קשר לדת בכלל. בעיקר הדור השני של המהגרים, בעקבות השתייכותם לאבא ואמא שבעצם לא ממש שייכים לקהילה שאני חי איתה היום".

הירש מסביר שהקושי הגדול הוא: "שקשה מאוד לילדים לראות שלא מחשיבים אותם, את ההורים שלהם וזה יוצר אצלם המון קושי, גם עם החברה, גם עם המשפחה ובסופו של דבר גם עם אלוקים".

"אני קיבלתי הדרכה מצוינת", אומר הירש מסביר: "לעומת הרבה בעלי תשובה אחרים שאמרו להם לעזוב את הכל וללכת למקום חרדי וזה נורא קשה. לי אמרו, אתה ממשיך ללמוד את הרפואה המשלימה, ואשתך ממשיכה ללמוד עריכת דין, ואתם ממשיכים לגור בתל אביב".

 

הצטרפו למועדון ״היחידה״

https://bit.ly/HayechidaWA

dvir
Author: dvir

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום