חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מהו המסר שיש להציב מול הנרטיב הפלסטיני?

עידית בר, מומחית לתרבות הערבית, מאמינה בחשיבות שיש למלחמת הנרטיבים בין היהודים לבין הפלסטינים. מהי הדרך להלחם בזירה הזו?

שתפו :

המלחמה שהחלה ביום הטבח העצימה את המאבק בין הנרטיב של עם ישראל לבין הנרטיב הפלסטיני.

עידית בר, מומחית לתרבות הערבית, סבורה שהמסר של היהודים צריך להיות: "לא צריך להתנצל או לומר שאנחנו מדינת סטרטאפ, זה לא מעניין אותם. אנחנו צריכים להדהד מסרים שנוגעים לליבו של הערבי". דוגמא למסר כזה היא "שמנהיגי חמאס יושבים להם בג'קוזי בקטאר ושולחים אותם לגיהנום".

בר מספרת על גופים מסוימים שגייסו אותה לטובת הסברה ונתנו לה דף מסרים: "פשוט התאכזבתי, מסרים שאני לא אגיד מטופשים, כלומר, אנחנו במלחמה. העניין הוא להילחם על הגרסה והאג'נדה שלנו".

בר מספרת: "ציירנו קריקטורה מדהימה, ניגש אליי שבוי שהיה במלחמת יום כיפור ואמר: ״בכל השאלות ששאלו אותי המצרים חזרה השאלה 'מה אתם עושים פה?' והנה מה שאנחנו עושים פה, אנחנו פה כבר 3,000 שנה!״. זו הסיבה שצריך להילחם על הנרטיב היהודי וההיסטורי.

 

dvir
Author: dvir

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום