"הדמוקרטיה הישראלית יותר חזקה מבעבר ושלא יבלבלו את המח"

פרופ' דן שפטן מנתח את מצבה של החברה הישראלית אך לא נזהר מליפול אל קלישאות אנטי חרדיות

Artboard 22 copy 12
פלאש 90

יכול גם לעניין אותך

מאז שננעלו הקלפיות ועד לימים אלו, עוד לפני הקמת הממשלה, הולכים וגוברים הקולות שזועקים "קץ הדמוקרטיה", שישראל הופכת לאיראן ושהחלום הציוני נגמר.

פרופ' דן שפטן, ראש התכנית הבינלאומית לבטחון לאומי באוניברסיטת חיפה, חושב שכל הזועקים לא יודעים מה זו דמוקרטיה: "בפרספקטיבה הרחבה, קץ הדמוקרטיה אלה שטויות אינפנטיליות. כל מי שלא בשלטון אומר שנגמרה הדמוקרטיה וזה שיטתי. פוליטיקאי מבין שדמוקרטיה זה אומר שהוא בשלטון. הימין אמר את זה כשהשמאל בשלטון והשמאל אומר את זה שהימין בשלטון".

בראיון לאלעזר שטורם הוא מסביר כיצד האמת נמצאת במקום ההפוך ביותר לטענה הזו: "הדמוקרטיה הישראלית יותר חזקה מבעבר ושלא יבלבלו את המח. לדעתי, כל אדם אינטליגנט לא צריך הסברים כי זה מובן מאליו. המשברים של השנים האחרונות מוכיחים את עוצמתה של הדמוקרטיה הישראלית. עברנו משבר בריאותי ומשברים כלכליים והתמודדנו איתם יותר משאר המדינות הדמוקרטיות שאליהן אנו נושאים עיניים. כנ"ל לגבי ההתמודדויות הצבאיות ואפילו המשברים הפוליטיים".

מה דעתו על בן גביר ומה גרם לעלייתו, ומה לדעתו הסכנה האמיתית לעתידה של ישראל?

צפו בראיון המלא

play-rounded-fill

התעדכנו בתוכן היומיומי שלנו רק בערוץ ToV(חדשות ודעות שלא תמצאו בכל מקום , ערוץ ToV ביוטיוב תכנים יום יומיים התעדכנו בכל מה שקורה במדינה)

ישראלית

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

לוחמה הפסיכולוגית

הוראות הבימוי של חמאס

הפעימה השניה של שחרור החטופים התרחשה במוצאי שבת לאחר שעות של עיכובים. הלוחמה הפסיכולוגית לא נפסקה עד הרגע האחרון

שיפא

פרטים חדשים על המתרחש בבית חולים שיפא

חיילי צה"ל נמצאים במתחם בית החולים שיפא שבעזה כבר מספר ימים. בין היתר כדי לאתר ממצאים שאכן התקיימה בבית החולים פעילות טרור של חמאס. נחשפה עדות של רופא בריטי שיכולה לחזק את ממצאי המודיעין הישראלי

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום