חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האם המחשבים יוכלו יום אחד להחליף את בני האדם? – בינה מלאכותית – חלק ב'

פרופ' יצחק בן ישראל משוכנע שיעבור עוד זמן רב עד שהבינה המלאכותית תחליף את בני האדם אבל מזכיר שיש משהו אחד שלעולם לא יהיה למחשבים

תגיות

שתפו :

סטודנטים באוניברסיטת ת"א (צילום: פלאש 90)

פרופ' יצחק בן ישראל הוא ראש מרכז הסייבר באוניברסיטת ת"א ובשיחה עם אלעזר שטורם הוא נדרש להעריך האם יבוא היום והטכנולוגיה של הבינה המלאכותית תוכל להחליף סטודנט ולכתוב במקומו עבודה שביקש המרצה להכין. בן ישראל ענה: "הבינה המלאכותית כמו שהיא היום אינה ברמה שהיא מחליפה את המוח האנושי. אנחנו לקראת זה אבל מעבר לשאלות האלה, יש שאלות "קטנות" של גודל המחשב ושל האנרגיה אותה הוא צורך. המוח שלנו חי מגזר ומקצת חסה ליום והמחשב שאנחנו מדברים עליו צריך את כל החשמל על פני כדור הארץ. יש עוד מאה שנה עד שזה יקרה".

לדברי בן ישראל יש משהו אחד שלא נלקח בחשבון כשבאים לענות על השאלה הזו: "יכול להיות שנגיע למצב שהבינה המלאכותית תהיה דומה לנו מבחינת האינטליגנציה. לגבי האם זה יחליף סטודנטים? אתה חושב שהיום זה לא קורה בלי בינה מלאכותית? אתה חושב שהיום הם לא קונים עבודות? או עושים 'העתק הדבק'? מה מונע מכולם לעשות את זה? הערכים שלנו. המחשבים יעשו בעתיד את כל הדברים הרעים שבני האדם עושים גם היום".

צפו בראיון המלא באולפן ערוץ TOV

שו״ת: כיצד יש לנהוג בחתונה בה ריקודים מעורבים?

 

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום