מפגש הפסגה של שלושת המזרחנים: יש עיסוק אינטנסיבי של העולם הערבי בקרע בישראל

אלעזר שטורם מראיין שלושה מומחים לענייני ערבים: ד"ר מוטי קידר, ד"ר אדי כהן ויוני בן מנחם כדי לדבר על הטרור ועל הדרכים למיגורו

Artboard 22 copy 12
Photo by Yonatan Sindel/Flash90

יכול גם לעניין אותך

הנושא הראשון בדיון עוסק בשאלה – כיצד עוצרים את מעגל הדמים? ד"ר אדי כהן: "יש לתגבר את כוחות הביטחון". בנוסף, הוא קורא להרגעת הרוחות הפנים-חברתיות בישראל שמעודדות את האויב הערבי.

יוני בן מנחם סבור שישראל צריכה לשנות את האסטרטגיה שלה מול הטרור ולצרוב במוחם של הפלסטינים תודעת הרתעה חדשה. "צה"ל צריך לפתוח במבצע נרחב ולחסל את קיני הטרור – אין דבר כזה מלחמה סטרילית". עוד הוא סבור כי הלחץ חייב לבוא מלמטה – מבוחרי הימין – כלפי מעלה, כדי לשנות את המדיניות של הממשלה הקודמת.

ד"ר מרדכי קידר סבור שקודם יש לשנות את התודעה בקרבנו, ולהבין ש"אין דבר כזה מפגע בודד". ברגע שתהיה ענישה כלפי סביבת המחבל, תתקבל הרתעה משמעותית.

נושא נוסף שעלה הוא הקרע החברתי בישראל בעיני העולם הערבי. בן מנחם: "יש התעסקות אינטנסיבית בתקשורת הערבית על התפרקותה של מדינת ישראל". ד"ר קידר רואה בכך פקטור לטרור: "ברגע שיש התאמה בין מאוויי הלב למציאות, זה מעלה את האדרנלין ומעודד פיגועים".

ד"ר אדי כהן מזכיר את אמירתו של אהוד ברק, לפיה, ישראל לא תגיע לעשור השמיני שלה: "כעת הערבים משתמשים באמירה הזו נגדנו ברשתות החברתיות".

עוד ענו המומחים האם הגיע הזמן לחיסול אישי של המנהיגים הקוראים לטרור?
התשובה היא חד משמעית חיובית, כשהמומחים קוראים לחדש את המדיניות הזו שהופסקה בשל לחץ בינלאומי.

בסיום הראיון עלתה התייחסות לאמירתו של מוחמד דחלאן הקורא למדינה אחת.

צפו בראיון המלא

 

"הגיע הזמן שנצרוב תודעה חדשה במוחות הפלסטיניים"

 

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

איך ש"גלגל" מסתובב לו

בית הכנסת בנצרים נותר עזוב בגירוש מגוש קטיף בשנת 2005. העזתים שרפו אותו עד היסוד ובנו על חורבותיו גלגל ענק. היום חיילי צה״ל דאגו שיסתובב בפעם האחרונה

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום