חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עו"ד שפטל: "רומן זדורוב היה צריך לקבל זיכוי מוחלט"

עו"ד יורם שפטל בראיון לאלעזר שטורם על העובדה הבעייתית שמרבית השופטים מגיעים מהפרקליטות, ועל "ייסורי הזיכוי" של רומן זדורוב

תגיות

שתפו :

Photo by Meir Vaknin/Flash90

האם הגיע הזמן להפסיק את "הזרמת הדם" מהפרקליטות למערכת המשפט? אלעזר שטורם מציע כי פרקליט יוכל להתקבל למערכת השיפוט רק לאחר תקופת צינון של כמה שנים.

עו"ד יורם שפטל מסכים לחלוטין עם ההצעה ומביא נתון מדהים: 70%-80% מהשופטים הם תובעים בפרקליטות לשעבר. לדבריו, "זו הפגיעה האנושה ביותר במראית פני צדק! משום שכך כל תפיסת העולם היא מהתביעה, וכוחו של נאשם בשעת המשפט הוא חלש עד אפסי מול הפרקליטות".

בויכוח הנוכחי סביב הרפורמה המשפטית, לא מרבים להתעסק בפגיעת מערכת המשפט בזכויות אזרח. עו"ד שפטל, לעומת זאת, זועק על כך כבר 25 שנים. הוא מבהיר בהקשר זה שישראל זקוקה לרפורמה מרחיקת לכת במשפט הפלילי – "אנו בין המדינות הדמוקרטיות היחידות בהן נאשם חייב להעיד בבית המשפט, זה פשוט ברברי".

את זיכויו של רומן זדורוב בשבוע שעבר, מכנה שפטל: "ייסורי הזיכוי", מכיוון שהראיות בזירה סותרות את הודאתו של זדורוב, ואינן מתיישבות עם ההנחה שהוא נכח בה בזמן אמת – "מכאן שצריך להיות זיכוי מוחלט – ולא "מחמת הספק" ".
עם זאת, במחוזותינו זיכוי מוחלט כמעט ולא קיים – "השופטים פשוט אינם מסוגלים לעשות זאת".

צפו בראיון המלא

 

 

"אם החלטתם לצאת למלחמה – לכו על זה עד הסוף"

 

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום