חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"יהודה ושומרון זה הפתרון של מדינת ישראל"

אהרוני נויבואר מנכ"ל החברה הכלכלית של גוש עציון משוכנע שהבנייה ביו"ש היא בכלל לא ענין פוליטי

תגיות

שתפו :

אהרוני נויבואר הוא מנכ"ל החברה הכלכלית לפיתוח גוש עציון. בגוש מתגוררים כיום כ-110 אלף תושבים. בשנים הקרובות הוא מספר, עומד האזור להתרחב בצורה משמעותית: "בעשור הקרוב אנחנו מתכננים לבנות כ-19 אלף יחידות דיור וגם הרמה של שני אזורי תעשייה ל-60 מפעלים".

כשאהרוני נשאל מהיכן הביטחון שיהיה ביקוש ליחידות דיור ולמפעלים, הוא משיב בביטחון: "הביקוש זו ממש לא הבעיה שלנו. לצערנו מה שקורה במדינה לא פוסח על גוש עציון. המחירים מאמירים, לדוגמה דירת ארבעה חדרים מגיעה כמעט לשני מיליון שקלים. אנחנו מתמקדים בבניה רוויה כמו בכל הארץ ובייחוד ביו"ש. וגם לגבי מפעלים, הסמנכ"ל שלי מקבל בערך 10-20 שיחות ביום עם בקשות לקרקעות ובנייה אז אנחנו שם לגמרי".
כשמדברים על כל כך הרבה יחידות דיור המשמעות היא עוד עשרות אלפי תושבים שיצטרכו תשתיות מתאימות כמו כבישים ועוד. אהרוני מפנה את האחריות בעניין הזה לממשלה וטוען כי זה האינטרס של המדינה לפני שזה אינטרס של גוש עציון: "גוש עציון ויו"ש זה הפתרון למדינת ישראל. גם רוב האנשים שבאים לגור אצלנו אלו לא אנשים שמחפשים את העץ, הטוריה והאידיאולוגיה, היום מי שבא לגור בגוש עציון דורש בדיוק את אותם תנאים כמו בתל אביב".
"לצערנו הממשלה הנוכחית קצת מושכת הנדברקס לתשתיות שהיו אמורים להגיע אלינו. אני מקווה שהם יתעשתו על עצמם וימשיכו את התנופה שהייתה, ובתכנון אנחנו שם לגמרי. ברגע שיבינו בממשלה, ובעולם, שיו"ש וגוש עציון זה הפתרון – הכל יזרום נכון. כשאנחנו בונים אזורי תעשייה זה יפחית את התנועה של המשאיות, זה יוריד את זיהום האוויר. ברגע שזה לא עניין פוליטי, זה גם לטובת הפלסטינים. כל פלסטיני שעובד אצלי מרוויח פי 3 מאשר הוא מרוויח ברשות הפלסטינית. אני חושב ומקווה ש-19 אלף היחידות לא יספיקו".

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום