חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תנ"צ בדימוס: מדוע יש אכיפה בררנית בפיזור הפגנות?

תנ"צ בדימוס דובי יונג כתב את נהלי ההפעלה לטיפול בהפרות סדר ומנסה להכניס את הצופים למערכת שיקולי הדעת שגורמת בסופו של דבר לפערים בין המחאה נגד הרפורמה לאכיפה מול מתנחלים או חרדים

שתפו :

אריק מרמור, פלאש 90

תנ"צ בדימוס דובי יונג הוא מומחה בינלאומי לטרור וביטחון לאומי ובראיון ליוסף רוסו הוא מנסה להסביר איך מתקבלים מראות כל כך שונים של אכיפה בין קפלן לבין מפגינים חרדים בירושלים או מתנחלים בשומרון.

"זו שאלה קשה מאוד ולא חושב שיש לה תשובה אחת. אני מתלבט בה בעצמי די הרבה זמן. דיברתי עם שני מפקדי מחוזות והם ניסו להסביר לי מה עומד בבסיס הדבר הזה. לטענתם, יש הבדל בין מחוז למחוז במנטליות של התושבים"
.

 

ליונג ביקורת נוקבת על היועמ"ש: "לפי תורת ההפעלה של טיפול בהפרות סדר, מבחינה חוקית והנהלים והתרגולים, כל היחידות מתאמנות לפי התרחישים של תורת ההפעלה הזו. הפערים הם לא שם. כל התורה עצמה מושתת על ארבעה או חמישה סעיפי חוק. גם היומע"שית שפרסמה את בליל הטענות שלה באמצע הלילה, היא לקחה את הנהלים של המשטרה כתבה אותם, הוסיפה את הוראות חוק העונשין, ומשם הפליגה במחוזות הדמיון בפרשנויות שלא קשורות לשום דבר".

האם לגיטימי לשפוט את השוטרים?

צפו בראיון המלא באולפן ערוץ TOV

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום