חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ד"ר אדי כהן: מהי הסיבה לקידום היחסים בין מרוקו לישראל?

לאחרונה מונה נספח צבאי ישראלי במרוקו והחלו לתאם ביקורים הדדיים של נתניהו והמלך, כל זאת בזכות החלטה אחת של ראש הממשלה שקידמה את הקשר עם מרוקו באופן משמעותי

שתפו :

צילום: פלאש 90

לפני שנתיים וחצי הצטרפה מרוקו להסכמי אברהם, אך מאז ועד עתה לא הבשילו יחסי ישראל – מרוקו ולא הוקמה אצלנו שגרירות של זו האחרונה.

המזרחן ד"ר אדי כהן תולה את אי מימוש ההסכמים במחלוקת שהתגלעה בין מרוקו לבין שכנתה. מדובר בחלק ממדבר סהרה שהבעלות עליו הפכה לנושא לוויכוח בין מרוקו לאלג'יר.

עד לא מזמן נמנעה ישראל מלהביע הכרה בריבונות המרוקאית על איזור המריבה, ורק כעת עשה ראש הממשלה נתניהו את הצעד הדיפלומטי החשוב והכיר בכך באופן רשמי.

כתוצאה מכך הכריז מלך מרוקו על ביקור היסטורי בישראל, ואף מונה נספח צבאי ישראלי במרוקו.

ד״ר כהן מסביר את היחס המיוחד ואת הכבוד שרוחשים המרוקאים כלפי ישראלים. הוא מתאר כיצד הם שמרו על היהודים לאורך הגלות ואפילו בתקופת השואה ניצלה הקהילה היהודית בזכות המלך.

לכן, מסביר כהן, משתדלים במרוקו שלא להתייחס לוויכוח בישראל מתוך רצון לשמור על כבודה של המדינה ולא להתערב באתגרים שעוברים עלינו.

צפו בראיון המלא.

 

 

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום