חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

"כולם יוכלו לנסוע ברכבת – גם המתנגדים לנו"

רה"מ נתניהו ביצע צעד הסטורי ופתח את הקו הראשון של הרכבת הקלה באיזור גוש דן, למרות כל המכשולים. האנרכיסטים שלא מוחים נגד הרפורמה המשפטית ניסו להרוס גם את שמחת ההישג הזה

שתפו :

חיים גולדברג, פלאש 90

ביום חמישי האחרון, מחוץ לאוהל שבו נערך טקס גזירת הסרט לכבוד הרכבת הקלה החדשה, נשמעו קולות האנרכיסטים נגד הממשלה.
ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים ואמר: "אני נרגש מאוד מאוד. אנחנו נמצאים בפתח תקוה. אמי נולדה כאן לפני מאה שנים. היו פה פרדסים. ותראו איפה אנחנו היום. אנחנו מממשים היום, ביום היסטורי, את חזון התחבורה לישראל. הייתה כאן התנגדות, אנשים שאמרו שהרכבת לא תכסה את עצמה, אנשים לא יבואו. ציטטתי את הרצל שבחזונו היה תמיד הרעיון של מדינה מרושתת ברכבות מחושמלות. הוא אמר הרכבת מעוררת את הרצון לנסוע, מרבה את העוברים והשבים – ההיצע מעודד את הביקוש".

רה"מ נתניהו התייחס לאנרכיסטים שניסו לקלקל את הטקס החגיגי ואמר: "כשאנשים אמרו לנו, חלקם מאחורינו כאן, לא לפתוח את הכלכלה, פתחנו והצלחנו".

מי שהחרים את הטקס כמחאה היה ראש העיר ת"א, רון חולדאי. שרת התחבורה מירי רגב לא שכחה להזכיר אותו בנאום שלה ואמרה: "התקשרתי באופן אישי והזמנתי את ראשי הרשויות, חברי רמי (ראש עיריית פתח תקווה) הודיע שלא יוכל להגיע – אבל אחד לא הגיע בגלל פוליטיקה קטנה".
כמו שאמר רה"מ נתניהו: "כולם יוכלו לנסוע ברכבת – גם המתנגדים לנו".

חלק מהמתנגדים אזקו את עצמם לרכבת ביום שישי ואיימו שלא יתפנו עד אשר הרכבת תסע גם בשבת.

Meir
Author: Meir

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
המכללה לחיים1

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום