חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האם הבינה המלאכותית מאיימת על שלום האנושות?

ד"ר רועי יוזביץ', סופר, מרצה וחוקר רב תחומי, בשיחה מרתקת על הפחדים ועל הציפיות מפני הבינה המלאכותית, "קפיצה שהאנושות לא ראתה מעולם"

שתפו :

מאת Eladkarmel – נוצר על־ידי מעלה היצירה, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=135074804

הבינה המלאכותית הולכת וצוברת תאוצה ומערערת על מקצועות רבים שעלולים לחלוף מהעולם בגללה, ורבים אפילו חשים כי היא מהווה איום על שלומה של האנושות.

ד"ר רועי יוזוביץ', סופר, מרצה וחוקר רב תחומי, רואה בבינה המלאכותית התפתחות יוצאת דופן ומגדיר אותה כ"קפיצה כזו שהאנושות מעולם לא ראתה".

הוא מתייחס לחשש מפני הטכנולוגיה החדשנית ומחלק אותו לשניים: ״הרפובליקנים מפחדים שהרובוט יעשה מה שהוא רוצה ו'יאכל אותנו', אבל רוב מי שנמצא בעמק הסיליקון שייך לצד השמאלי והוא חושש דווקא מפני סוגיות של אתיקה״.

יוזביץ' מספר על מה שקרה כאשר ניסו להשפיע על GPT כך שלא יגיד דברים שאינם 'פוליטיקלי קורקט': "כאשר המתכננים מנסים לעשות הנדסת תודעה למערכת, היא נעשית גרועה במקומות אחרים".

הוא מדגים כיצד הבינה המלאכותית מסוגלת לבצע פעולות מורכבות הרבה יותר לא רק מאיסוף מידע אלא גם עיבוד נתונים מתוחכם. "היא יכולה לענות לך על השאלה – לו הרמב"ם היה חי היום, מה היה אומר על הרפורמה המשפטית?"

האם תם הצורך בלמידה בעידן של הבינה המלאכותית?

כיצד יראו החיים שלנו בעתיד לצד הרובוטים?

צפו בשיחה המלאה.

לקורס נסיקה עסקית:

https://bit.ly/KnafaimGPT

 

 

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום