אנרכיה בחסות בית המשפט

התערבות בוטה של שופטת בוועדת הבחירות המקומיות מכשירה תעמולה אסורה לראש עיר מכהן. הסיבה? הוא שומר על הערכים ה"ליברליים" של העיר כפי שראינו השבוע

Artboard 22 copy 12
אתר בתי המשפט

יכול גם לעניין אותך

יו"ר ועדת הבחירות האיזורית תל אביב השופטת מיכל אגמון-גונן התירה לראש העיר רון חולדאי לפרסם בעמוד הפייסבוק הממומן ע"י העיריה, פרסומים נגד הרפורמה המשפטית כאשר הדבר לא ייחשב כתעמולת בחירות אסורה.

 

"יש לאפשר לעיריה ולראש העיריה לפעול כנגד שינויים מרחיקי לכת באופייה שעלולים לבוא אם תתקבל החקיקה המוצעת", כך כתבה השופטת אגמון-גונן. מבחינתה -"החקיקה במסגרת הרפורמה עשויה לפגוע בחיי התושבים כעיר ליברלית" ולכן כראש עיר יוכל חולדאי לפרסם פרסומים הנוגעים לתפקידו וגם המאבק ברפורמה המשפטית הוא חלק מתפקידו.

"עיריית תל אביב-יפו והעומד בראשה מכירים וערים לערכי התושבים בעיר ליברלית ושוויונית. ניתן לקבל את טענת העיריה כי החקיקה שהתקבלה, וזו המוצעת, עלולות לכפות, למשל, הפרדה מגדרית במרחב הציבורי וצמצום פעילות של קהילת הלהט"ב, בניגוד לאינטרס התושבים ואופייה של העיר", קבעה השופטת.

היא הוסיפה כי מכיוון שלמחאה יש תרומה חינוכית, ואין לה החצנות שליליות, נראה כי זהו המקרה בו יש לאפשר לרשות המקומית להביע את דעתה ואף לעשות לצורך כך שימוש מידתי בכספי ציבור, כמו בעמוד הפייסבוק של חולדאי הממומן על-ידי העיריה. "יש חשיבות ליתן לרשויות המקומיות לטפל בסוגיות מסוימות גם מהפן הדמוקרטי. הרשות המקומית מאפשרת לאזרחים להתנסות בחיי היומיום בעקרונות הבסיסיים ביותר של דמוקרטיה, ומאפשרת להם אזרחות פעילה ואפקטיבית", פסקה השופטת.

מיותר לציין כי כספי הציבור משולמים גם על ידי תושבים אשר בעד הרפורמה המשפטית.

 

Meir
Author: Meir

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
6 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
בנצי
בנצי
2 חודשים לפני

הפיגור השתלט על השופטת כנראה עם הגיל או בהשפעת טרור הרחובות
לקרוא ולהתבייש שהיא שופטת במדינת ישראל. בזיון של חוסר זהות וערכים וחוסר הבנה מינימלית במושגים ובשיקול המשפטי
מעניין מי מינה אותה ואיך??!!

רון ולא חולדאי חלילה
רון ולא חולדאי חלילה
2 חודשים לפני

יפה אמר קהלת

ועוד ראיתי תחת השמש מקום המשפט שמה הרשע ומקום הצדק שמה הרשע 

חולד
חולד
2 חודשים לפני

מתנהג לפי שמו. מתנהג כמו חולדה או חולד. רצוי שישנה את שמו

בועז
בועז
2 חודשים לפני

השופטת הבולטת באטימותה ובחד צדדיותה מעיזה לקבל מכיתנו משכורת ולשבת על הכיסא הרם של שופט בישראל? עליה בגין לא היה אומר: יש שופטים בישראל. עם כאלה שופטים אנחנו מבינים שאין שופטים בישראל ואין חוק לפריבילגים. בניגוד להמוני העם
תזכרי מיכל. העם תמיד מנצח

Subs
Subs
2 חודשים לפני

והנה דוגמה לחדירה של אנשי ״המחאה״ למערכת המשפט. ״טיעונים״ ריקים, חסרי בסיס, שנשמעים כמו הסיסמאות החלולות של מחוללי המהומות. זאת שופטת בבית משפט בישראל? בושה! בושה! בושה!

גדעון
גדעון
2 חודשים לפני

הם מזמן אינם שופטים. אלו קבוצת עו"ד שמינו את עצמם לשופטים ועוסקים בפוליטיקה.
חבל שראש הממשלה מסרב להבין את זה.

כתבות נוספות

אהוד ברק

"אתה ראש ממשלה לשעבר, ראבאק"

שני ראיונות העניק השבוע ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק לתקשורת הזרה. שניהם עוררו סערה בארץ ובעולם, אפילו ברשתות החברתיות הערביות

הפגנות

אושרה עסקת החטופים בהצבעה בממשלה

בלילה בין שלישי לרביעי בישיבת ממשלה דרמטית, אושרה ברוב גדול, עסקת חטופים ראשונה במהלכה יועברו במספר פעימות כ-50 חטופים בעיקר ילדים ונשים מעזה לישראל. איזו מפלגה שהייתה נגד העסקה, הצביעה בסופו של דבר בעד ולמה?

שתף :

רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

6
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום