אלדד בק: הלהט״בים והפרוגרסיבים לא מבינים שהם הבאים בתור

מנהיגי אירופה נשאו הצהרות תומכות בישראל וקנצלר גרמניה אף הגיע לביקור, אך באותו הזמן הושלך בקבוק תבערה לעבר בית כנסת בברלין

Artboard 22 copy 12

יכול גם לעניין אותך

המלחמה בישראל משפיעה גם על יהדות העולם שסובלת מעלייה במספר האירועים האנטישמיים.

בגרמניה למשל נערכו השבוע הפגנות אלימות שכללו יידוי בקבוקי תבערה לעבר בית כנסת. משטרת גרמניה אף נדרשה להציב לראשונה אבטחה על אנדרטת השואה, וכל זה אחרי שהממשלה אסרה על קיום הפגנות פרו-פלסטיניות בשטח המדינה.

בית הכנסת בברלין שהותקף

העיתונאי והסופר אלדד בק, שליח "ישראל היום" באירופה, מתגורר לא רחוק מבית הכנסת שהותקף והוא מעיד כי תופעת האנטישמיות הולכת וצוברת תאוצה. הוא מזכיר כי ב"צוק איתן" היה כבר מקרה של השלכת בקבוק תבערה בידי פלסטינים לעבר בית כנסת בגרמניה, והשופטת קבעה שמדובר במחאה לגיטימית על מעשיה של ישראל, כך שהבעיה עמוקה יותר:

"היה כאן שיתוף פעולה מלא מצד רשויות החוק באירופה עם תופעה שהתרענו מפניה ללא הרף. במשך שנים הזהרנו שמה שקורה במזרח התיכון יגיע לאירופה אבל העדיפו לעצום עיניים ולא לראות בכך אנטישמיות".

הוא מוסיף כי ישנו פער עצום בין ההצהרות הטקסיות של קנצלר גרמניה שביקר בישראל לבין הנעשה בשטח.

עם זאת, מבהיר בק כי יותר ויותר אירופאים מרגישים את המציאות המוסלמית הברברית על בשרם – בשכונה שלהם, ולכן הם פתוחים יותר במידה מסוימת להבין את החוויה בישראל. אך לצידם יש את מי שדבקים בעיוורון – בין אם משיקולים פוליטיים או מנאיביות.

לסיום, מבקש אלדד בק להעביר מסר מעודד: "לא צריך להיות אכפת לנו מה דעת הקהל העולמית חושבת, 'חשוב מה שיעשו היהודים – לא מה שיעשו הגויים' אמר בן-גוריון. עם זאת חשוב גם לא להרפות מהמלחמה על דעת הקהל".

צפו בראיון המלא

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

פרשת וישלח: הדילמה של יעקב

יעקב אבינו מתכונן לקראת פגישתו עם עשיו והוא פוחד משני צדדים באישיותו של עשיו. כיצד הוא התגבר על זה לבסוף? מהו המסר עבורנו?

עזה

נפש יהודי הומיה

כוחות צה"ל הגיעו אל חוף הים בעזה, הניפו את דגל ישראל ושרו את ההמנון הלאומי ״התקוה״. באיזור אחר קבעו מזוזה באחד הבתים שכבשו

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום