חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נקמנות? בנט החליט – ח״כ שיקלי יוכרז כפורש

המשמעות: לא יוכל להתמודד לכנסת הבאה במסגרת מפלגה אחרת, ולא יוכל להעביר הצעות חוק פרטיות

שתפו :

מפלגת ימינה מכריזה על ח"כ עמיחי שיקלי כפורש. המשמעות המרכזית: שיקלי לא יוכל להתמודד בבחירות הבאות במסגרת מפלגה קיימת, כמו מפלגת הליכוד. כזכור, שיקלי לא תמך בהצטרפות של ימינה לממשלה והתנגד לקיומה של ממשלת בנט-לפיד-עבאס לאורך כל הדרך. הודעת המפלגה נמסרה בזמן ששיקלי עושה את דרכו למולדובה במסגרת משלחת מיוחדת של חברי כנסת.

ממפלגת ימינה נמסר: "מאז מועד הקמת הממשלה בראשה עומדת סיעת ימינה, ועוד טרם הקמתה – בחר ח"כ שיקלי לתת גט כריתות לסיעה ולפעול בניגוד מוחלט לעמדותיה, תוך פעילות אקטיבית ומכוונת על מנת להכשיל את הסיעה, את הקואליציה ואת ממשלת ישראל. טרם הצבעת האמון בממשלה וכל שכן לאחריה, פעלו כל חברי הסיעה ושריה במטרה לקיים שיח פתוח והוגן עימו, מתוך רצון לאפשר לו ליטול חלק בפעילות הסיעה, הקואליציה ובהתוויית מדיניותן, תוך הקשבה ומתן כבוד לעמדותיו העצמאיות. אולם, מההתחלה ברור היה כי ח"כ שיקלי פועל בניגוד מוחלט לעמדות הסיעה ומתוך כוונה להכשיל את הקואליציה".

https://tovnews.co.il/%d7%a2%d7%9d-%d7%94%d7%92%d7%91-%d7%90%d7%9c-%d7%94%d7%a7%d7%99%d7%a8-%d7%9c%d7%99%d7%91%d7%a8%d7%9e%d7%9f-%d7%94%d7%a1%d7%9b%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%93%d7%97%d7%95%d7%aa-%d7%90%d7%aa-%d7%92%d7%96/

"ח"כ שיקלי פעל באופן מקומם, על מנת להכשיל את פעילות הסיעה והקואליציה, כאשר לא נכח ברובן המוחלט של הצבעות הכנסת, בכדי להימנע מהצבעה כנגד עמדת הסיעה. בראיונות חוזרים בתקשורת הודה ח"כ שיקלי כי התנהלותו זו הינה מכוונת וטקטית במטרה לנסות להימנע מהכרזה עליו כפורש מסיעתו. במהלך מושב החורף, ח"כ שיקלי החל להצביע פעם אחר פעם כנגד עמדת הסיעה, כולל בהצבעה על חוק האזרחות שהוכרזה ע"י האופוזיציה כהצבעת אי אמון בממשלה. בהצבעתו נגד חוק האזרחות פגע ח"כ שיקלי ביודעין בביטחון מדינת ישראל ובערכים הציוניים של מדינת ישראל, כפעולה אופוזיציונית מכוונת, נגד הממשלה ונגד סיעת ימינה".

"נציין כי ח"כ שיקלי, אשר לאורך חודשים מאז מועד השבעת הממשלה נעדר באופן עקבי מישיבות המליאה ומההצבעות בה, נכח במליאה לאורך 3 יממות רצופות בהן נערכו ההצבעות על חוקי התקציב וההסדרים – ובכל אחת מ-651 ההצבעות, הצביע באופן עקבי וללא כל חריג – בניגוד לעמדת הסיעה והקואליציה".

"ח"כ שיקלי אף לקח חלק אקטיבי באירועים, הפגנות ובפעילויות מחאה כנגד הממשלה, סיעת ימינה וכנגד ראש הממשלה ויו"ר סיעתו, נפתלי בנט. כך המשיך להתנהל ח"כ שיקלי בכל חודשי כהונת הכנסת הנוכחית עד לימים אלה. לאור הדברים האמורים, הוחלט בסיעת ימינה לכנס את ועדת הכנסת בכדי להכריז על ח"כ עמיחי שיקלי כעל פורש מסיעת ימינה".

מהמכתב נראה כי הכרזתו של שיקלי כפורש תתקיים רק אחר חג הפסח. במצב הנוכחי של המערכת הפוליטית, קשה לדעת מה יתרחש עד אז. מי שיצטרך להוביל את מהלך הדחתו של ח"כ שיקלי מסיעת ימינה הוא לא אחר מאשר יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ ניר אורבך. אם אורבך יתמוך במהלך הרי שיפגע בסיכויים שלו עצמו להתפצל יחד עם עוד ח"כ מימינה ולהקים סיעה עצמאית, אליה נדרשים שליש מהח"כים של המפלגה לכל הפחות. חברה נוספת בוועדת הכנסת, אגב, היא לא אחרת מהפורשת הטרייה מהקואליציה ח"כ עידית סילמן. 

בימינה מתעקשים כי המהלך הוא בתמיכת כל חברי הסיעה. יחד עם זאת, ח"כ אביר קארה נמצא כעת ביחד עם ח"כ שיקלי בטיסה למולדובה, כך שקשה לדעת אם גם הוא תומך במהלך.

ח"כ איתמר בן גביר הגיב להכרזה: "מי שצריך להכריז עליהם כפורשים, אלו אנשי ימינה שהונו את הציבור, בגדו באידיאולוגיה שהצהירו עליה, ועשו בדיוק ההפך ממה שהבטיחו לציבור. ימינה הופכת היום באופן רשמי למפלגה של רמאים שלא מתביישים שהונו ושיקרו, וכאחרוני הפחדנים גם חיכו ששיקלי יעלה על מטוס בשביל להוציא את ההודעה על ההכרזה".

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום