אלוף במיל' עוזי דיין: אנחנו עדיין לפני הקרב העיקרי במלחמה

האם מטרות המלחמה שהציבה ישראל אפשריות לביצוע? וכיצד נתמודד עם השנאה שבלב הפלסטינים אחרי מיטוט החמאס? אלוף במיל' עוזי דיין עונה

Artboard 22 copy 12

יכול גם לעניין אותך

אלוף במיל' עוזי דיין, ח"כ לשעבר, מסביר כי יש שתי מטרות למלחמה: מיטוט החמאס והחזרת החטופים. באשר למטרה הראשונה, מבהיר דיין כי היא אפשרית והכרחית, אך עדיין מאתגרת משום שלמרות שישראל חזקה הרבה יותר מארגון הטרור, כל שעליו לעשות כדי לנצח הוא לשרוד:

"מספיק שביום האחרון חמאס יירה מתוך ההריסות את הרקטה האחרונה שנשארה לו – הקהל שלו ירגיש שניצח, בעוד שבישראל נרגיש שהפסדנו".

Photo by Atia Mohammed/Flash90

יש הטוענים כי מחיקת חמאס לא תספיק, משום שהאידאולוגיה שלו תמשיך לפעום בלבבות הפלסטינים. על כך עונה האלוף במיל' דיין כי מה שחשוב הוא שלמחזיקי האידאולוגיה הזו לא יהיה ממסד, בדומה לנאציזם: "גם היום יש אנשים עם מחשבות נאציות, אבל אין להם משטר מאורגן".

הוא מבהיר כי השלב העיקרי בלחימה עוד לפנינו וכי עזה צריכה להראות בסיומה כמו גרמניה ב-1945. עוד הוא מציין כי נצטרך להחליט איזה בית דין ישפוט את הטרוריסטים שיישארו בחיים על פשעיהם נגד האנושות, על פשעי מלחמה ועל השמדת עם.

כיצד נכון להמשיך בכיתור עזה?

צפו בראיון המלא

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

מצרה

פרשת תולדות: מצרה לרווחה

בתחילת הפרשה נולדים לזוג יצחק ורבקה אחרי 20 שנות נישואין, תאומים, הלא הם יעקב ועשיו. כבר בלידתם התחילו "לריב" מאז ועד היום. אבל ריב נוסף מופיע בפרשה ובו נתמקד

הפגנות

אושרה עסקת החטופים בהצבעה בממשלה

בלילה בין שלישי לרביעי בישיבת ממשלה דרמטית, אושרה ברוב גדול, עסקת חטופים ראשונה במהלכה יועברו במספר פעימות כ-50 חטופים בעיקר ילדים ונשים מעזה לישראל. איזו מפלגה שהייתה נגד העסקה, הצביעה בסופו של דבר בעד ולמה?

שיפא

פרטים חדשים על המתרחש בבית חולים שיפא

חיילי צה"ל נמצאים במתחם בית החולים שיפא שבעזה כבר מספר ימים. בין היתר כדי לאתר ממצאים שאכן התקיימה בבית החולים פעילות טרור של חמאס. נחשפה עדות של רופא בריטי שיכולה לחזק את ממצאי המודיעין הישראלי

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום