עו״ד ציון אמיר ועו״ד יסכה בינה: כיצד לנהוג עם מסיתים?

כיצד צריכה מערכת אכיפת החוק לנהוג כלפי אותם אלו שמנצלים את חופש הביטוי כדי להרוס את מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית

Artboard 22 copy 12

יכול גם לעניין אותך

מאז פרוץ המלחמה בעזה מול חמאס נעצרו עשרות של ערבים שהסיתו לטרור והיללו את מעשי החמאס בשמחת תורה.

עו"ד ציון אמיר קורא להחמרת האכיפה ולחקיקת בזק כדי להלחם בתופעה: "יש שני סוגים של הסתה שבאה בתוך החברה הישראלית בשנה החולפת. אבל יש גם הסתה והמרדה של גורמים שתומכים בחמאס וגם בכנסת ישראל. זה דורש חקיקה שקובעת מחדש את המותר והאסור באמירות מסוימות. למשל כמו אותה שחקנית שהיללה את מעשי החמאס, ועוד אחרים שהיללו את המעשים באותה שבת השחורה.

"יד קשה", מפרט עו"ד אמיר, "זה אומר מעצרים, מעצרים מנהליים, עונשי מאסר מינימום, שלילת אזרחות ממי שמכרסמים במעמדה של ישראל כמדינת ישראל של העם היהודי. זה בלתי נסבל ואי אפשר להסביר את זה, אי אפשר להכיל את מי שמשתמש בדמוקרטיה כדי למוטט את הדמוקרטיה מבפנים".

עוה"ד יסכה בינה מוסיפה כי מערכת אכיפת חוק טועה באופן יסודי בגישה לעבירות מהסוג הזה: "בהנחיה של היועמ"ש בעבר, יש בחוק רשימה של עבירות שמשיקות לחופש הביטוי, שבשבילן צריך אישור יועמ"ש או פרקליט. צריך להגיד שזה בניגוד לחוק אבל ההנחיה הזו סירסה את המשטרה מלפעול באופן מהיר ויעיל.

החטא הקדמון הוא שלוקחים עבירות של הסתה לטרור בהקשר של עבירות חופש ביטוי. הרי אין חופש ביטוי כדי להשמיד את המדינה שבמסגרתה הם קיימים. חופש הביטוי לא צריך להקנות מצע לחיסול המדינה. וזו דוגמה לשינוי דיסקט במערכת אכיפת החוק".

צפו בדיון באולפן ערוץ TOV

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

אהוד ברק

"אתה ראש ממשלה לשעבר, ראבאק"

שני ראיונות העניק השבוע ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק לתקשורת הזרה. שניהם עוררו סערה בארץ ובעולם, אפילו ברשתות החברתיות הערביות

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום