אלוף במיל' יצחק בריק: "לעשות הסכם הפסקת אש להחזרת השבויים"

אלוף במיל' יצחק בריק סבור כי המטרה החשובה ביותר כרגע היא שחרור החטופים. מהי התוכנית שלו לאחר מכן והאם עלינו לפתוח במלחמה בצפון?

Artboard 22 copy 12

יכול גם לעניין אותך

אלוף במיל' יצחק בריק סבור שלא נכון לפתוח במלחמה בצפון מפני שאז נמצא את עצמנו במלחמה איזורית שבמהלכה יירו על ישראל 3,500 טילים ורקטות מדי יום, "גם אם נגרום לנזק אדיר בלבנון, הנזק שלנו יהיה לא פחות גרוע", מבהיר בריק ואומר כי קודם עלינו לגבש צבא שמסוגל להתמודד עם מציאות כזו.

Photo by Yossi Zamir/Flash90

האלוף בריק סבור כי היעד המיידי שעלינו להתמקד בו כעת הוא שחרור החטופים: "אנחנו צריכים לעשות הכל כדי להחזיר אותם הביתה, אחרת הצעירים יבינו שהמדינה אינה דואגת למי שנתן למענה את הכל".

לשם השגת היעד, האלוף בריק קורא לישראל להסכים עכשיו להפסקת אש של מספר ימים, "חשוב לעשות זאת היום, כשאנחנו חזקים ועוד לא מדשדשים בבוץ העזתי".

ומה אז?

האלוף בריק סבור שנצטרך לעצור לרגע, להסתכל על התמונה העולמית הרחבה ועל המצב הפנים ישראלי ולגבש בהתאם תכנית נבונה להשמדת החמאס. "זה לא ייקח יום, וגם לא שנתיים", הוא מדגיש, "יהיה מדובר בתהליך מדיני וצבאי ארוך".

צפו בראיון המלא

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

שיפא

פרטים חדשים על המתרחש בבית חולים שיפא

חיילי צה"ל נמצאים במתחם בית החולים שיפא שבעזה כבר מספר ימים. בין היתר כדי לאתר ממצאים שאכן התקיימה בבית החולים פעילות טרור של חמאס. נחשפה עדות של רופא בריטי שיכולה לחזק את ממצאי המודיעין הישראלי

שתף :

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום