חיפוש
Close this search box.

עו"ד תמיר דורטל על הקשיים שהביורוקרטיה מערימה כדי שאזרחים לא יקבלו נשק

עם פרוץ המלחמה חברי הכנסת פעלו להרחבת הקריטריונים לנושאי נשק, אך נתקלו בקשיים מצד הפקידים אשר מתעקשים שנשק לאזרח זה דבר רע

תגיות

שתפו :

בתחילת המלחמה נוצרה תחושה ראשונית שתחום רישוי הנשק בישראל צפוי להשתנות. אך כעת – כמעט חודשיים לתוך האירוע – מסתבר שיש הרגלים שקשה לשנות. בימים האחרונים יצאה הודעה מטעם הייעוץ המשפטי שאסרה את המשך הפעילות המוגברת במשרד לביטחון לאומי אשר נועדה לסייע לאזרחים להוציא רישיון נשק.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ויו"ר הוועדה לביטחון לאומי צביקה פוגל (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)

עו"ד תמיר דורטל, בעל הפודקאסט "על המשמעות", ישב בוועדה לביטחון לאומי בכנסת והוא מתאר כי חברי הכנסת באו במוכנות להרחיב את הקריטריונים לנושאי נשק, אך נתקלו בקשיים שהערימו הפקידים, "אפילו שבוע אחרי הטבח לא נפל להם האסימון, ובשורה התחתונה – הם אלה שמכתיבים את הטון".

עו"ד דורטל מתנדב כבר במשך חמש שנים לסייע לאלפי אנשים להוציא רישיון נשק, והוא מעיד מניסיונו כי 90% מהאנשים נדחים אחרי שמילאו "תצהיר עיסוק ביישוב זכאי" מפני שהצהירו שהם עובדים באריאל או באיתמר, "התפיסה היא ש'נשק לאזרח זה דבר רע'".

הוא מוסיף כי הפקידים מתעקשים להיות האחראים הבלעדיים על חלוקת הנשק ועל שיקול הדעת בנושא, אך בפועל, המחשב דוחה את רוב הבקשות באופן אוטומטי, ללא הסבר, והביורוקרטיה הסבוכה גורמת לאנשים לשלם בדם.

צפו בראיון המלא

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
4 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
Subs
Subs
2 חודשים לפני

הגיע הזמן להבהיר לפקידים שהם רק פקידים; גורם מייעץ ותו לו; יש להם סמכות מסוימת מתוקף תפקידם, אבל אין גרם של לקיחת אחריות. אם הם רוצים להיות מקבלי ההחלטות, הם מוזמנים לנסות לעשות אחד משני דברים: או לרוץ לכנסת או לקבל על עצמם את האחריות על החלטותיהם ולספוג אש מהציבור אם הם ההחלטות רעות.
והגיע הזמן גם שתשתנה הגישה הפוליטית הזאת, שמעדיפה להיכנע לטכנוקרטיה של הפקידים. הסמכות והאחריות לקבלת ההחלטות נמצאת אצל הממשלה (באשר היא). הדרג הפקידותי המייעץ יכול לומר את דעתו המקצועית, אבל בסופו של דבר, השרים הם אלה שצריכים לקבל את ההחלטה בדבר מדיניות משרדם, גם אם דעת הפקידים לא תואמת את דעתם. הנה עוד סוג של קונספציה שצריך להשתחרר ממנה – גם הפקידים וגם הפוליטיקאים.

גיל ט
גיל ט
1 חודש לפני
הגב ל  Subs

השמאל השתלט על השב"כ, שחופשי לרצוח כרצונו, והמשטרה לא יכולה לעשות נגדו כלום

https://www.keepandshare.com/doc17/28318/pdf-2-4-meg?da=y

גיל ט
גיל ט
1 חודש לפני

השמאל השתלט על השב"כ, שחופשי לרצוח כרצונו, והמשטרה לא יכולה לעשות נגדו כלום

https://www.keepandshare.com/doc17/28318/pdf-2-4-meg?da=y

גיל ט.
גיל ט.
1 חודש לפני

השב"כ של ביבי בעד שתי מדינות: אחת לחמס והשניה לרשות.
https://drive.google.com/file/d/1pxoER530eqMykEUZIWwIrhCljnD3pKwz/view

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

4
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום