חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פרופ' עמיהוד אמיר: האם נסיים את המלחמה הזאת בריקודים ברחובות?

יו"ר "חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי" מבהיר כי המלחמה תסתיים בתודעת ניצחון רק אם נתקרב ליעדנו הלאומי. מהי דעתו על עסקת החטופים?

תגיות

שתפו :

פרופ' עמיהוד אמיר, יו"ר "חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי", פרסם מאמר שעוסק בהיבט הרגשי-תודעתי של עסקת החטופים, בו הוא טוען שמה שקובע האם ההסכם טוב הוא תגובת הציבור וגילויי השמחה מצידו.

יוני אשר מתאחד עם אשתו דורון ובנותיו רז ואביב. צילום: דו"צ, באדיבות המשפחות

עוד הוא אומר כי אם המלחמה תסתיים בריקודים ברחובות, אזי האשמים בטבח יתנקו במידת מה מאשמתם.

עם זאת, הוא מזכיר כי מלחמת יום כיפור הסתיימה בניצחון אך האחראים לה נתנו את הדין והיא לא הסתיימה בריקודים מכיוון שהיא הרחיקה אותנו מיעדנו הלאומי.

בחזרה לעסקת החטופים, אומר פרופ' עמיהוד כי בעוד שב"מבצע אנטבה" הבהרנו כי דם יהודי אינו הפקר, עסקת החטופים הנוכחית בעייתית, מכיוון שהיא אינה שונה מצורת ההתנהלות הגלותית מלפני 600 שנים, בה נאלצנו לשלם לגוי כופר כדי לשחרר יהודי.

לסיום, הוא מתייחס למושג רצועת הביטחון וטוען כי היעד הלאומי שלנו אינו בהכרח ביטחון פיזי כי אם תקומת עם ישראל בארצו, "העם הזה יודע ב-DNA שלו שזו ארצנו ולכן אנחנו מרגישים שמחה כשאנו מתקדמים לכיוון הזה".

צפו בראיון המלא

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום