חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יהדות ארה"ב מתבוללת – האם המלחמה שינתה את התפיסה?

יהודי ארה"ב, המשתייכים ברובם לצד השמאלי, ננטשו מצד המחנה שלהם בדרמטיות אלימה בעקבות אירועי ה-7 באוקטובר וכעת עליהם להחליט מהי עמדתם

שתפו :

Photo by Mendy Hechtman/Flash90

בראיון לאורנה ישר מסבירה קרולין גליק שיהדות ארה"ב נמצאת בתהליך מתקדם של התבוללות ובקרב החוגים הפרוגרסיביים-שמאליים שבתוכה ישנה התנערות מהציונות.

היהודים האמריקנים שנמצאים על הרצף בין הצד השמאלי ליהודי הוכו בהלם בעקבות אירועי ה-7 באוקטובר מפני שראו שהמחנה הפוליטי-חברתי שלהם זורק אותם מתחת לגלגלי האוטובוס באופן דרמטי ואלים.

היא מוסיפה כי הערכים של האומה האמריקאית כולה נסדקו ונמצאים כבר שנים תחת מתקפה מצד המתרס השמאלי של המפה הפוליטית, וב-7 באוקטובר הם הגיעו למצב של התפרקות, "ארה"ב היא חברה מפולגת בין המבקשים לשמר את ערכיה לבין אלו הסבורים כי ארה"ב היא שורש הרוע, כשהאחרונים מתחברים באופן טבעי לגישה האנטי-יהודית".

מהי ההתפלגות הפוליטית בקרב יהודי ארה"ב?

צפו בראיון המלא

Emuna Frid
Author: Emuna Frid

כותבת

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום