חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האם ניתן להתנתק מהתלות הישראלית בארצות הברית?

אל״מ במיל׳ רונן איציק בראיון על האינטרסים האמריקאים במזרח התיכון ועל התלות של ישראל בארצות הברית

שתפו :

אל"מ במיל' רונן איציק התראיין לאורנה ישר והתייחס לתמיכה האמריקאית בישראל ולאפשרות להתנתק מהתלות בארצות הברית בעקבות התערבויותיה במדיניות ישראל והפלסטינים.

בראשית דבריו הסביר אל״מ איציק מהו האינטרס של האמריקאים באיזור ואחר כך ערך השוואה אל מול המצב ששרר במלחמת יום הכיפורים: "היה להם אינטרס בהעברת מצרים מהציר הסובייטי לציר המערבי. כמו ביום כיפור גם במלחמה עכשיו האמריקאים רוצים להוביל עוד תהליכים כאלה וישראל משרתת את האינטרסים של אמריקה".

איציק סייג כי "כל עוד זה פועל בהיגיון מסוים והם רוצים להשליט את התפיסה שלהם, התלות שלנו בהם מוחלטת וזה לא רק בתחמושת. זה גם ברכבים צבאיים, מנועי טנקים ונגמ"שים, מטוסי קרב וספינות".

לתפיסתו, התלות באמריקאים מציבה אותנו בנקודה מאוד בעייתית בה אנו צריכים לעמוד מולם כי הם מעוניינים בהסדר שלנו עם הפלסטינים ואנחנו יודעים עד כמה הפלסטינים חותרים לטרור.

"התפיסה השגויה של האמריקאים היא שהם חושבים שאפשר ליצור גבול ושקט עם הרשות הפלסטינית וזו אשליה כי הם זוממים עלינו לרעה ולא יהיה מהם שקט", סיים אל״מ במיל׳ רונן איציק.

 

 

yossi
Author: yossi

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

אולי יעניין אותך...
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום