חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ד״ר מוטי קידר: הסכנה בגבול המזרחי היא לא רק ירדן

המזרחן ד״ר מוטי קידר מסביר מהן הסכנות הנשקפות מכיוון ירדן ומספר על תמיכה כלכלית מפתיעה של ארצות הברית

שתפו :

במשדר מיוחד עם אורנה ישר התראיינו המזרחנים ד״ר מוטי קידר ויוני בן מנחם והתייחסו למצב בעולם הערבי. ד״ר קידר התייחס לסוגיית יחסי ישראל וירדן במיוחד בימים הללו של מלחמת "חרבות ברזל".

קידר הרחיב על הסכנות העומדות לפתחנו מהגבול הירדני ואמר כי החשש הוא ממתקפת פתע. הוא תיאר כיצר ירדן יכולה לשמש כמעבר למפגעי טרור בשטחי ישראל: "החשש צריך להיות שירדן תשמש כמעבר לאויבים מוסלמים אחרים כמו עיראק. מדינות אויב יבקשו מירדן שיתנו להן לעבור לתוך ישראל ולבצע פיגועי טרור". לדעת קידר, ירדן לא תוכל לעמוד נגד אותם פולשים ולמנוע מהם כניסה לישראל.

יוני בן מנחם שהשתתף אף הוא במשדר הוסיף כי בתחילת המלחמה בשבעה באוקטובר "הגיעו מיליציות עיראקיות לגבול ישראל ירדן והצבא הירדני עצר אותן".

באשר לאפשרות של מתקפת טרור מיו"ש אמר ד״ר קידר ש"צריך להיערך להיפוך קנים של כוחות ביו"ש".

הוא תיאר את הסכנה האורבת בכך שיש כוחות שמתאמנים ומתחמשים בידיעת ישראל ובהסכמתה, הוא אף סיפר על מכללת טרור צבאית ביריחו שפועלת בחסות אמריקאית.

yossi
Author: yossi

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות

כתבות נוספות

ראיון עם פרופ' טליה איינהורן על משמעויות ההחלטה של בית הדין הבינלאומי בהאג מיום 26/1/2024

פרופ' טליה איינהורן, חברה קבועה באקדמיה הבינ״ל למשפט השוואתי, מבארת תחילה כי מדובר בבית דין שהוקם לצד ארגון האו"ם וסמכותו, המוגבלת למדינות שהסכימו עליה, נובעת מחוקתו הנספחת למגילת האו"ם. לענייננו, הסכמת ישראל ניתנה באמנת הג'נוסייד המקנה לבית הדין סמכות שיפוט לגבי השמדת עם (ג'נוסייד) בלבד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום