חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יוני בן מנחם: גנץ ואייזנקוט מדליפים מידע מהקבינט

המזרחן יוני בן מנחם סבור שעל גדי אייזנקוט ובני גנץ להישאר בממשלה, למרות הפגיעות שהם סופגים

שתפו :

המזרחן יוני בן מנחם סבור שעל בני גנץ וגדי אייזנקוט להישאר בממשלה ובקבינט המלחמה, למרות שמדי פעם בנימין נתניהו לא ישתף אותם במידע.

נימוקיו של בן מנחם: אחד – "התרומה שלהם היא חשובה מבחינת הניסיון הצבאי שלהם". שניים – "מבחינת התחושה של האחדות הלאומית. הציבור היום רוצה לראות, אחדות לאומית עד שיוכרע החמאס. חשוב מאוד שנתניהו יהיה קשוב לרחשי העם, ולא יסתכל רק על השיקולים הפוליטיים".

בן מנחם מוסיף שהדבר משפיע על הלוחמים שנמצאים בחזית, כשהם רואים את המנהיגים בעורף מאוחדים זה נותן להם רוח גבית.

מכל הסיבות האלו, טוען בן מנחם "שראש הממשלה עושה טעות, בזה שהוא משפיל אותם וממדר אותם". הוא מודה שגם לבני גנץ ולגדי אייזנקוט ישנה אחריות לאור ההדלפות שלהם מהקבינט.

 

הצטרפו למועדון ״היחידה״

https://bit.ly/HayechidaWA

dvir
Author: dvir

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
3 תגובות
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
גבי
גבי
1 חודש לפני

נסיון צבאי של תקועים בקונספציה שגויה ומעוותת ערכית גוררת אסונות
נסיון צבאי זה לא המדד היחיד גם לא כלפי תמרון צבאי. צריכים ראש ולב נקיים. אומץ ובהירות ערכית.
גם מי שלא היה בצבא יכול להיות טוב יותר מהם

גלילי
גלילי
1 חודש לפני

אם ביבי היה קשוב לעם ישראל אייזנקוט צריך ללכת מהקבינט מזמן, העובדה שהוא עדיין בקבינט זו טעות הקונספט שאתם שיוני בן מנחם נותן לו שם של נסיון צבאי זה רק חיסרון ולא יתרון. גאנץ זה שהשתתף ביום זיכרון האלטרנטיבי ולקח את הנשק לכיתות כוננות לא מבין מה מוצאים בו? מי תומך בו? לא בשר לא חלב

פנחס קרנגל
1 חודש לפני

מלחמות פורצות כאשר אליטה הולכת לאבד שליטה. ביום כפור היה ברור לגולדה שהיא חייבת לסוג מסיני, דרישה מהאמריקאים, אבל אז תפסיד לבגין. הדיקטטורה השיפוטית הלכה להפסיד ולכן ארגנה לנו טבח. ישראל שואפת להקטין את כמות הכוח בגבולות מבחינה כלכלית הקטנת ההוצאות עוזרת למשק. בנוסף בג"ץ בעתירות ליש דין וכ"ד כובל את ידי כוחות הביטחון באופן מתמיד ובכוונת מכוון. מסיבות אלו הצבא הולך על פתרונות טכנולוגיים. במלחמת יום כפור קראו לזה אמצעיים מיוחדים. היה בפסח, כמו לפני מלחמת יום כפור, התראה והצבא התכונן וזה עלה הרבה כסף. מספר ימים לפני שמחת תורה הגיעה התראה נוספת. נתניהו כינס את ראשי הצבא והם אמרו בוודאות גמורה שלא יהיה כלום, כמו ביום כפור. בערב שמחת תורה הגיעה התראה ובהמשך הגיעה התראה חמה מאד. לא נעשה כלום, למעט שליחת צוות מצומצם של השב"כ. להזכיר שראש אמ"ן היה מוטרד רק מהתחממות גלובאלית של כדור הארץ. הם לא עדכנו את הדרג המדיני ואפילו לא העלו כוננות בגבול והתוצאות ידועות. חיילים נשחטו במיטות שלהם ואזרחים נטבחו, נאנסו, נשרפו חיים …. ברקע כישלונות פאסיביים כמו פרצות בגדר שלא תוקנו, אין בלוני תצפית, שמחייב העלאת כוננות, וכמובן כלום לא נעשה וכן קיצוץ מתמשך בצבא כולל הפסקת איסוף מודיעין ע"י סוכנים והפסקת האזנה לאויב בעזה (בריק מייחס את זה לכוכבי). רצף הכישלונות מראה על כוונה ומכוון ולא טעות בודדת ואקראית. על רקע זה, סגירת האמצעיים המיוחדים היא האצבע האחרונה בסכר. הסכר הוא שכל מערכת הביטחון התייצבה מאחורי המכשול העילי ובתת קרקעי שנבנה. הם הצליחו לשכנע חייל חלש אופי, לנתק את האמצעיים המיוחדים. זה מסביר למה התעלמו מהתצפיתניות (דיווח שגוי מהאמצעים המיוחדים) וכן למה חיזבאללה לא הגיע גם למלחמה (נטורי קפלן לא הודיעו לו), סמכו על אמצעים מיוחדים שכמו במלחמת יום כפור מישהו ניתק

כתבות נוספות

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

3
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום