חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ערב ראש חודש סיון – זו הדרך הנכונה לחנך את הילדים שלנו

הרב דן טיומקין משוחח עם הרב גיא אלאלוף על הדרך הנכונה לחינוך ילדים בדור שלנו, והתובנות שלו מפתיעות

שתפו :

 

הרב דן טיומקין הוא מחנך מפורסם אשר כתב את הספר "בוסר המלאכים" העוסק בחינוך ילדים על פי היהדות בדור שלנו. כעת הוא בא לשוחח עם הרב גיא אלאלוף על אתגרי החינוך בדורנו.

הרב טיומקין מלמד אותנו את דברי האדמו"ר מסלונים בעל הנתיבות השלום זצ"ל שמבדיל בין חינוך "לכתחילה", שהוא חינוך קלאסי, לבין חינוך "בדיעבד" שהוא יותר דינמי, פחות משמעתי ויותר מותאם לילדים עצמם. כאשר הרב גיא מקשה עליו ושואל מאיפה בא החידוש שלו לחינוך כזה, מסביר הרב דן כי הוא יונק את דרכו החינוכית מגדולי ישראל, ולא המציא דבר מעצמו – הוא רק מתרגם את דבריהם לשפה ולכלים מודרניים.

https://tovnews.co.il/%d7%a1%d7%92%d7%95%d7%9c%d7%94-%d7%a0%d7%94%d7%93%d7%a8%d7%aa-%d7%9c%d7%95%d7%9e%d7%a8-%d7%91%d7%a2%d7%a8%d7%91-%d7%a8%d7%97-%d7%a1%d7%99%d7%95%d7%95%d7%9f-%d7%aa%d7%a4%d7%99%d7%9c%d7%aa-%d7%94/

הרב דן בא באמירה נוקבת: "אם תשתמש בדיוק באותם כלים חינוכיים של הדורות הקודמים – תעשה 'העתק – הדבק' – אין לך סיכוי".

מסכימים כי בדור שלנו הנשמות יותר רגישות, יש יותר טראומות והפרעות קשב. זה מצריך חינוך רך ודינמי – כזה שיחבר את ההורים לילדים באהבה ובמתינות, ולא במשמעת נוקשה.

הרב גיא אומר: כל כך חשוב לנו שהילד יצא כמונו, איך עושים את זה? הרב דן מפתיע ואומר שהוא בכלל לא חושב שהמטרה חייבת להיות כזו שתהפוך את הילד להיות בדיוק בדיוק כמונו, יש המון דרכים לעבוד את הקב"ה, ודווקא בדור שלנו אצל הצעירים בוערת נקודה עמוקה של חיפוש, של אמת פנימית עמוקה על פי שורש נשמתם. הרב דן משוכנע שחייבים לאפשר להם את זה, את החיפוש והמסלול הייחודי להם.

הרב גיא מציע לרב דן להשלים את המשפט הבא: "חשוב לי שהילדים יהיו…" – התשובה של הרב דן תשאיר אתכם מופתעים, ועם הרבה חומר למחשבה.

צפו בשיחה המחכימה.

רוצים ללמוד עוד מהרב טיומקין על חינוך ילדים על פי היהדות? לחצו כאן

ערוץ ToV אקטואליה יהודית ברשתות החברתיות   🇮🇱

עוד באותו נושא
רוצים להתעדכן מיד כשיש חדש?
הצטרפו לניוזלטר:
הרשמה
עדכן אותי
guest
1 תגובה
הישן ביותר
החדש ביותר המדורג ביותר
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
רחל
רחל
2 שנים לפני

מקסים וכל כך נכון. שנזכה!
אני נמצאת בקהילת הורים של הרב טיומקין ומחכימה מכל מילה ומילה. ממליצה בחום. יישר כח גדול

כתבות נוספות

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

1
0
מה אתם חושבים? נשמח שתגיבו.x

תחזית מזג האוויר

אפשר לבחור ערים מסוימות בלחיצה על המיקום

זמני היום